Valentino Rossi po ztracené šanci ve Valencii

Po havárii v závodě MotoGP ve Valencii uznal Valentino Rossi, že Nicky Hayden byl letos nejlepším jezdcem nejsledovanější třídy.

Valentino Rossi po ztracené šanci ve Valencii
Ztráta kontroly nad předním kolem a následný pád v Grand Prix Valencie ukončil nadvládu italského jezdce Valentina Rossiho, který v posledních pěti letech dokázal vždy zvítězit v celkové klasifikaci nejsledovanější motocyklové třídy MotoGP. Přestože Rossi ihned znovu dostal svůj stroj do závodu, na lepší jak třinácté místo to již nebylo, což v konečném součtu roku 2006 znamenalo druhé místo, jen pět bodů za mistrem světa Nicky Haydenem.
Valentino Rossi
Samozřejmě je toto pro mne velké zklamání, protože přijet k poslednímu závodu s osmibodovým náskokem a pak titul nezískat, je pohroma. V podstatě jsem dnes udělal dvě chyby – jednu na startu a pak tu havárii. Byla to velmi zajímavá sezóna s několika velkými momenty, nějakou smůlou a nyní i nějakými mými chybami. Ale takové je závodění. Vše co mohu nyní udělat, je velmi blahopřát Nickymu, protože to je skvělý člověk, velký jezdec a mistr světa. Letos byl nejlepší. Znám ho již dlouho, znám dobře i jeho rodinu, a přestože jsem zklamaný, jsem za něj i šťastný. Byl to s ním letos velký boj, neměl jsem v minulosti takovýto boj s žádným jezdcem, i když zde byli vždy nějaké velké souboje. Máme navzájem velký respekt. Chtěl bych velmi poděkovat Yamaze, celému mému týmu a všem inženýrům, prostě všem, kteří byli součástí tohoto projektu. Tento rok odvedli úžasnou práci a já se nyní již těším na další práci na stroji 800 ccm. Jsem si jistý, že to bude další napínavá sezóna a další velké bitvy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist