Valentino Rossi na cestě za osmým titulem

Šestý titul mistra světa v řadě a osmý celkově, má na dosah italský jezdec Valentino Rossi, který má před posledním závodem této sezóny na čele šampionátu MotoGP osmibodový náskok.

Valentino Rossi na cestě za osmým titulem
Po závodě v americké Laguna Sece pro někoho nemožné, pro někoho nepochopitelné a pro někoho alarmující, se stalo skutečností. Když v Laguna Sece zvítězil Nicky Hayden v závodě MotoGP a Valentino Rossi zůstal stát s porouchaným motocyklem, mnoho fanoušků vidělo rozdíl 51 bodů mezi těmito jezdci jako definitivní tečku za vidinou dalšího světového titulu pro italský fenomén jménem Rossi. Nicméně Valentino Rossi zopakoval historii a během pěti závodů dokázal získat o 59 bodů více než americký jezdec Nicky Hayden, a i proto je nyní s osmibodovým náskokem na čele nejsledovanějšího šampionátu motocyklů. K absolutní spokojenosti nyní stačí Rossimu jediné – dojet druhý ve Valencii nebo jakýmkoliv způsobem se udržet za zády Nickyho Haydena.
Valentino Rossi
Jsem opravdu šťastný, že nakonec vedu šampionát. To je pro tuto chvíli nejdůležitější, dokonce i když jsem zklamaný, že jsem nevyhrál. Měl jsem dobrý start a v první zatáčce jsem se dostal dopředu. Věděl jsem, že moje rychlost není jako včera, protože bylo o deset stupňů chladněji a to nám dělalo trochu problém. Když jsem za sebou uviděl Colina, trochu mě to uklidnilo, protože jsem věděl, že mi pomůže jak bude moci. On absolvoval ohromný závod a já mu chci velmi poděkovat, jen mne mrzí, že dnes nebyl semnou na pódiu. Byl to pro mne velmi tvrdý závod, musel jsem jezdit stále na hranici, protože Kenny, Toni a Colin jezdili výborně. Před posledním průjezdem šikanou jsem věděl, že z ní musím vyjet jako první. Bohužel na cílové rovince byl Toni trochu rychlejší. Nakonec je to pro něj dobré, je to jeho první vítězství a on si ho po dnešním závodě zasloužil. Nyní je dva týdny volno, musím se uvolnit a soustředit se na Valencii, kde se chci pokusit o víkend jako byl tento. Samozřejmě chci poděkovat mému týmu a v něm každé osobě. Myslím si, že jsme dnes ukázali, že máme v Yamaze s Colinem skutečného týmového ducha. Opravdu jsem šťastný, že mohu v takovémto týmu závodit.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist