Valentino Rossi a politika v Číně

Na včerejší tiskové konferenci před Grand Portugalska se pochopitelně na přetřes dostala i aktuelní politická situace v Číně. Není divu, další podnik seriálu Grand Prix se jede začítkem května právě v této Asijské zemi.

Valentino Rossi a politika v Číně
Dnes ráno se konalo zvláštní zasedání "Safety Commission".  A jde pochopitelně o vztah Tibetu k oficielní čínské vládě. Vždyť jak všichni víte, momentálně se dokonce uvažuje o bojkotu Olympijských her. A co k tomu říkají samotní jezdci:


"Je to pro nás velmi delikátní situace. Máme nastoupit na start Grand Prix Číny, jak kdyby se nic nedělo? Já jsem na straně Tibeťanů", řekl na včerejší tiskové konferenci sedminásobný mistr světa Valentino Rossi. 

Také Rossiho krajan Loris Capirossi mu přizvukoval: "Jsme pochopitelně pro samostatnost Tibetu. Ale pokud se při Grand Prix Číny oficielně postavíme na stranu Tibeťanů, může to být hodně nebezpečné. Situace není jednoduchá a nemůžeme ji vzít jen tak...Můžeme ale naznačit nějaký signál, jako třeba přijet na startovní rošt s tibetskou vlajkou...", řekl tovární jezdec Rizla Suzuki.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist