V testu MotoGP byl nejrychlejší Márquez

Den po závodu katalánské Grand Prix testují jezdci královské kubatury na okruhu Montmeló nedaleko Barcelony. Jedná se o jednodenní oficiální test, kde mají jezdci a týmy možnost vyzkoušet nová zlepšení pro nadcházející část sezony.

Letos již druhý pozávodní test absolvovali jezdci královské kubatury, tentokrát na okruhu v Montmeló a na suchém povrchu, třebaže se po obloze honily černé mraky a někdy to deštěm skutečně hrozilo.

Jediný kdo zahrozil byl ale Marc Márquez protože ten znovu uzavřel den na nejvyšší pozici výsledkové listiny s časem 1´41,184 sekundy. Španěl pracoval na nastaveních motocyklu a konfiguraci elektroniky s ohledem na chystané dva podniky v Assenu a na Sachsenringu. Stejně jako ostatní jezdci vyzkoušel novou přední pneumatiku Bridgestone, která by měla být k dispozici v další části sezony. Dani Pedrosa test dokončil sedmý s časem 1´41,969 sekundy.
Dvojice tovární Yamahy Jorge Lorenzo a Valentino Rossi v testu obsadila v pořadí třetí a desáté místo. Oba jezdci v pondělí testovali nové výfuky Akrapovic, kterými dnes měli osazeny své Yamahy stejně jako novou specifikaci motoru pro rok 2015. Ducati na dráze testovala v sestavě Andrea Dovizioso, Cal Crutchlow, Andrea Iannone, Yonny Hernandez a Michele Pirro. Jezdci zkoušeli upravený software s nímž absolvoval katalánský závodní víkend Michele Pirro.

Randy De Puniet v pondělí zkoušel nový motor litrové Suzuki a společně s týmem Suzuki MotoGP zůstane na dráze Montmeló ještě další dva dny. V plánu mají test podvozku a software, ale také přípravu nastavení motocyklu pro tento konkrétní okruh.

Stefan Bradl pracoval na nastavení odpružení a elektroniky, Álvaro Bautista zase věnoval pozornost brzdám a zkouškám odpružení RC213V. Scott Redding zkoušel nová nastavení a společně s ostatními jezdci třídy Open také novinky od Magneti Marelli.
Švýcar Dominique Aegerter testoval v sedle druhé motorky Mike di Meglia z týmu Avintia Blusens. Byla to jeho premiéra a rozhodně může být spokojený, protože poslední v tabulce časů nebyl. Zajel předposlední čas 1´45,370 sekundy a na špičku ztratil čtyři sekundy.

--- 15:00 hodin ---

Ve tři odpoledne už figuroval na vedoucí pozici s časem 1´41,184 sekundy Marc Márqzez (Repsol Honda Team), který měl náskok na druhé ho Jorge Lorenza (Movistar Yamaha MotoGP) přes tři desetiny. Na třetím místě byl Pol Esaprgaró (Monster Yamaha Tech 3), čtvrtý Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP), oba se ztrátou do půl sekundy a první pětici uzavíral nejlepší z jezdců Ducati Andrea Iannone (Pramac Racing). Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) figuroval s časem 1´43,449 sekundy na šestnácté pozici. Randy De Puniet (Suzuki MotoGP) dnes testuje úplně novou pohonnou jednotku a je o 3,3 sekundy pomalejší ve srovnání s Márquezem.

Test MotoGP - Montmeló, Barcelona (15:00)

--- 13:00 hodin ---

Dopoledne jezdci zkoušeli změnu v rozložení dráhy okruhu Catalunya, když místo zatáčky číslo deset využívali zatáčky formule 1 La Caixa. Důvodem byly stížnosti některých závodníků Bezpečnostní komisi Grand Prix, protože právě zatáčka číslo deset byla místem mnoha pádů ve víkendové Grand Prix Katalánska.

V jednu hodinu odpoledne vedl tabulku časů Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) s kolem za 1´41,515 sekundy. Na druhém místě figuroval jezdec Hondy Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP) a třetí byl vítěz sedmého podniku sezony Marc Márquez (Repsol Honda Team). Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) má zatím patnáctý čas a testovací jezdec Suzuki Randy De Puniet (Suzuki MotoGP) je sedmnáctý.

Test MotoGP - Montmeló, Barcelona (13:00)

1 - Jorge LORENZO - Movistar Yamaha MotoGP - 1:41.515 - 21 / 31 (v kole/ kol celkem)
2 - Stefan BRADL - LCR Honda MotoGP - 1:41.655 - 0.140 - 28 / 29
3 - Marc MARQUEZ - Repsol Honda Team - 1:41.770 - 0.255 - 17 / 35
4 - Pol ESPARGARO - Monster Yamaha Tech 3 - 1:41.922 - 0.407 - 16 / 23
5 - Dani PEDROSA - Repsol Honda Team - 1:41.969 - 0.454 - 17 / 24
6 - Aleix ESPARGARO - NGM Forward Racing - 1:42.153 - 0.638 - 9 / 22