V seriálu Grand Prix už letos napočítali přes jeden tisíc pádů

Mistrovství světa silničních motocyklů ještě před posledním kláním ve Valencii zaznamenalo vůbec poprvé překročení hranice jednoho tisíce pádů. Jedná se o pády z průběhu kompletního závodního víkendu a ve všech třech třídách Moto3 – Moto2 – MotoGP. Loni bylo celkem 976 nehod, letos jich je po Sepangu už 1011. Za posledních šest let se nejméně padalo v roce 2013, tehdy bylo maximum na hodnotě 863.

V seriálu Grand Prix už letos napočítali přes jeden tisíc pádů

Nejvíc se letos padalo na Phillip Islandu, kde bylo rovných 90 nehod. Druhým nejvíce kritickým místem byla japonská Motegi (84) a německý Sachsenring (81). Naopak nejméně pádů (34) jezdci absolvovali na dráze italského Mugella a rakouského Red Bull Ringu. V Brně jezdci skončili na zemi v 51 případech a tato statistika je v průběhu let přibližně stejná.

Nejvyšší růst pádů zaznamenala královská kubatura MotoGP, kde je do této chvíle 275 nehod ve srovnání s 215 pády roku 2015. Čím si vysvětlit toto radikální navýšení? Letos mají týmy nového dodavatele pneumatik a jednotnou elektroniku, což je kombinace, na kterou si teprve zvykají. Svoji roli také letos sehrálo počasí, což je samozřejmě také v určitém ohledu spojená nádoba s technickým kompletem.

Pokud by šlo jen o rozbité plechy, dejme tomu, ale u motorek každý pád pořádně zabolí a možná by nebylo špatné zapracovat na koncepci, která by týmům a samotným jezdcům pomohla se těmto nepříjemným zážitkům vyhnout a to včetně změn v kalendáři. Nejméně padajícím jezdcem je Valentino Rossi (4) a Maverick Viňales (5). Nejvíc pádů (25) má na kontě Jack Miller a Cal Crutchlow. Druhým nejčastěji padajícím jezdcem je (16) Marc Márquez a Esteve Rabat.

V nižších kubaturách jsou statistiky zatím podobné těm loňským. Nejnižší třída Moto3 loni zaznamenala celkem 409 pádů a součty před Valencií nyní uvádí maximum na 388. Střední kubatura Moto2 ukončila sezonu 2015 s 352 pády, nicméně letos už jich napočítali 348, takže lze předpokládat jisté navýšení.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist