V Sepangu Miller poprvé vyzkouší novou Hondu

Velký skok z Moto3 do královské MotoGP absolvoval po skončení letošní sezony Jack Miller, který už má premiéru v sedle litrového prototypu za sebou, ale pořádný test jej teprve čeká v Malajsii, protože to je okruh, který nabízí různé varianty jízdy a také tam bude mít Australan novou Hondu ve specifikaci Open 2015.

V Sepangu Miller poprvé vyzkouší novou Hondu
Po skončení sezony si Australan Jack Miller vyzkoušel první jízdu v sedle prototypu MotoGP už ve španělské Valencii. V rámci adaptace novým podmínkám měl k dispozici letošní verzi stroje RCV1000R a nový model 2015 si začátkem listopadu vyzkoušela dvojice Nicky Hayden a Karel Abraham. Nové stroje mají týmy získat až pro únorové testy v Sepangu.

Devatenáctiletý Miller bude v nadcházející sezoně sedlat motocykl specifikace Open RC213V-RS a ten si poprvé vyzkouší až tento týden v Sepangu. Na rozdíl od Valencie, je tato dráha mnohem větší, rychlejší a není tolik klikatá, takže nestráví většinu času se zařazeným druhým nebo třetím převodovým stupněm. Pro Millera tak první řádný test nové motorky.
Nová motorka nabízí vyšší výkon díky pohonné jednotce s pneumatickými ventily a má také podvozek letošní verze Hondy RC213V. „Mluvil jsem s ostatními jezdci a ti mi říkali, že Valencie je jedna z nejtěžších tratí pro jízdu s motorkou třídy MotoGP zejména vzhledem k tomu, že jsou všechny brzdné body v náklonu,“ uvedl pro Motorcycle News Jack Miller.

„Na test v Sepangu se rozhodně moc těším. Teplota tam bude velkým faktorem a rozhodně prověří moji fyzičku, ale těším se až tam budu jezdit, protože si myslím, že v Sepangu na motorce třídy Moto3 nedosáhnete plného potenciálu dráhy,“ dodal Australan.

Vzhledem k tomu, že je Jack Miller nováčkem v královské kubatuře, má možnost s týmem testovat těsně před začátkem zákazu testování, který je v případě MotoGP od 1.prosince do 31.ledna 2015. Na dráze Sepangu stráví Australan tři dny (26.-28.11.2014) a měl by tam spolupracovat s novým testovacím jezdcem HRC Hiroshim Aoyamou, který letos závodil s týmem Aspar a má zkušenosti s Hondou RCV1000R.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist