V roce 2017 může MotoGP zamířit do Thajska

Indonésie je z hlediska prodeje motocyklů neobyčejně atraktivním místem, což je pro výrobce v seriálu Grand Prix pochopitelně velmi lákavá destinace. Už v příštím roce tam měli přivítat světový šampionát MotoGP, ale jak to tak vypadá, prozatím ještě nejsou na velkou cenu připravení, čehož využije Thajsko se svým moderním závodním areálem - Chang International Circuit By Buriram United.

V roce 2017 může MotoGP zamířit do Thajska

Závodní podnik v Indonésii počítal buď s upraveným okruhem Sentul International Circuit nebo nějakým jiným místem, které by bylo schopno vyhovět požadavkům FIM. Sentul už má zkušenosti s pořádáním Grand Prix z let 1996 a 1997, ale už nyní je jisté, že pro rok 2017 nebude ani tento a ani žádný jiný okruh v Indonésii připraven na své dráze přivítat MotoGP.

Nebude to Indonésie, bude někdo jiný a tak je ve hře Thajsko. Moderní závodní okruh Chang International Circuit má velkou šanci se dostat do kalendáře MotoGP, protože splňuje všechny potřebné parametry a jde jen o to, aby se místní dohodli s promotérem. Na thajské dráze už od roku 2015 závodí světový šampionát superbiků a ti si to tam chválí.

Další závod v Asii nabízí otázku, kde přesně by Thajsko zaujalo místo v kalendáři motocyklového šampionátu. Logickým se zdá podzimní mise, kdy šampionát absolvuje závody v Japonsku, Malajsii a Austrálii. Vyloučen není ani úvod sezony Katar, Thajsko a pak Argentina, Texas. Tady by ale došlo ke kolizi termínů s FIM Superbike, protože by se jelo v přibližně stejném časovém horizontu, což by se mohlo nepříznivě odrazit v návštěvnosti.

Co se týče změn v kalendáři MotoGP tak naposledy v Německu podepsal promotér smlouvu na pořádání Velké Ceny Německa do roku 2021. Má to ale jeden háček, zatím totiž není jisté, kde v Německu budou tuto velkou cenu pořádat, protože to vůbec nemusí být Sachsenring, jemuž tato role přináleží od roku 1998. Dalším novým místem v kalendáři bude po dlouhé době Finsko, které je s novým okruhem Kymi Ring připraveno vstoupit do MotoGP od roku 2018. Počet závodů jedné sezony zůstává stejně jak dnes na devatenácti.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist