V roce 2014 může MotoGP zamířit do Brazílie

Už nyní má Brazílie rezervované místo v kalendáři motocyklového mistrovství světa na druhou polovinu sezony 2014. Po Argentině je Brazílie druhou zemí Jižní Ameriky, kterou v příštím roce MotoGP navštíví. Vše nyní závisí na udělení homologace okruhu Autodromo Internacional Nelson Piquet Brasilia Mezinárodní motocyklovou federací (FIM).

V roce 2014 může MotoGP zamířit do Brazílie
V pondělí navštívil brazilský okruh šéf Dorny Carmelo Ezpeleta, který místním představitelům potvrdil, že by se motocyklový šampionát mohl do Brazílie vrátit během druhé poloviny roku 2014. „Návrat do Brazílie si přeje již mnoho let celá rodina MotoGP a to je pro nás velmi důležitý důvod,“ uvedl Carmelo Ezpeleta. „Do této chvíle to ale nebylo možné, protože jak jistě všichni ví, pro nás je nejdůležitější bezpečnost.“

Návrh projektu brazilských úřadů a místního promotéra IMX na přestavbu okruhu bude prezentován Bezpečnostní komisi Grand Prix během britského závodního víkendu v Silverstonu.

V případě dohody zahájí Brazilci přestavbu okruhu Autodromo Internacional Nelson Piquet Brasilia už v prosinci 2013 s plánovaným termínem dokončení stavebních prací v dubnu nebo květnu 2014. Pak bude následovat další homologační inspekce FIM a pokud vše dopadne bez problémů pojede ve druhé polovině sezony 2014 mistrovství světa motocyklů první závod v Brazilii od roku 2004.
Tehdy byl den závodu brazilské Grand Prix na programu 2. července 2004. V královské kubatuře vyhrál poslední závod na dráze okruhu Nelsona Piqueta Japonec Makoto Tamada na Hondě, ve čtvrtlitrech tam slavil triumf jezdec Aprilie Manuel Poggiali a v nejnižší kubatuře projel cílem první Héctor Barberá na Aprilii 125ccm.

Otázkou je, kterou z Grand Prix v motocyklovém kalendáři 2014 Brazílie případně nahradí. Dlouho se spekulovalo o tom, že by to mohl být někdo z americké série tří podniků, ale Indianapolis Motor Speedway o víkendu potvrdil uspořádání Grand Prix také v roce 2014, Laguna Seca smlouvu pro rok 2014 má a Austin v Texasu podepsal dlouhodobý kontrakt.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist