V roce 2012 s Abu Dhabi

Novým okruhem v seriálu MotoGP bude příští rok okruh "Yas Marina Circuit" v Abu Dhabi. Naopak Dorna nemá předběžně zájem ani o Bulharsko, Singapur či o Ukrajinu.

V roce 2012 s Abu Dhabi
Kalendář závodů Grand Prix na rok 2012 bude sice definitivně znám až v červenci nebo v srpnu, ale základní koncept už Dorna uveřejnila. 

Sezóna začne tradičně v Kataru na okruhu "International Losail Circuit" a po něm se celé show přestěhuje do Abu Dhabi, takže se poprvé v historii pojedou dva závody na středním Východě a to během dvou po sobě jdoucích závodních víkendů. Smlouva mezi promotérem šampionátu Dornou a managementem okruhu "Yas Marina Circuit" v Abu Dhabi má být podepsána v nejbližších dnech, tedy ještě v dubnu.
Jelikož Dorna už prodloužila smlouvu s Jerezem až do roku 2016 a také smlouva s katalánským okruhem v Barceloně "Circuit de Catalunya" by měla být nově podepsána - v tomto případě jde o nové volby v Katalánsku, ovšem nová katalánská vláda přislíbila stejnou finanční podporu jako ta stará. 

Otázkou pochopitelně zůstává naše Grand Prix v Brně a také německý závod na Sachsenringu. Doufejme, že obě Grand Prix se konat budou, a v tom případě musí CEO Dorny Carmelo Ezpeleta jeden renomovaný závod škrtnout. Bude to jeden z pěti závodu na Iberijském poloostrově a dle vyjádření promotéra "Dorna Sports" to bude portugalský Estoril. 

Jinak Aragón-GP má smlouvu až do roku 2016, a Valencia je v kalendáři zabudována stabilně. Smlouva s Indianapolisem sice končí letos, ovšem pokud bude položen nový asfaltový koberec, tak v kalendáři zůstane.

Nové okruhy F1 Austin/Texas a Neu Delhi/Indie nejsou pro rok 2012 v plánu a o Bulgarsko, Singapur a Ukrajinu, kde by měly vzniknout nově vybudované okruhy, nemá Dorna předběžně zájem. 


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist