V pondělí mají týmy MotoGP celý den na testování

Po skončení závodního víkendu z Jerezu všechny týmy královské kubatury neodjely, protože v pondělí mají možnost využit jeden den oficiálního testování. Po čtyřech závodech sezony a před evropskou sérií velkých cen je to jistě pro všechny vítaná příležitost jak vyhodnotit získané informace a odzkoušet zlepšení, která na jih Španělska výrobci přivezli.

V pondělí mají týmy MotoGP celý den na testování

Podobně jak loni, tak také letos testují jezdci královské kubatury na okruhu v Jerezu. Během tréninků Grand Prix nemají možnost a především čas vyzkoušet nějaké radikálnější změny, tak před cestou do Francie určitě všichni ocení možnost se podobným věcem jeden den věnovat.

Na dráze Jerezu by měli testovat všichni výrobci třídy MotoGP. To znamená tým Aprilie s jezdci Stefanem Bradlem (Aprilia Racing Team Gresini) a Álvarem Bautistou (Aprilia Racing Team Gresini). Italský tým během španělské Grand Prix poprvé vyzkoušel aerodynamická křidélka, což bude určitě předmětem dalších zkoušek podobně jak vývoj jejich pohonné jednotky, který má Aprilia v průběhu sezony umožněn.

Už během víkendu avizoval tým Suzuki, že bude v pondělí testovat prototyp GSX-RR s jezdi Maverickem Viñalesem (Team Suzuki Ecstar) a Aleixem Espargarem (Team Suzuki Ecstar). Suzuki podobně jak Aprilia splňuje výjimku pro dané úlevy, takže dle nastavených pravidel můžou neomezeně testovat během roku, což třeba naposledy využili v Texasu.

Na dráze Jerezu nebude v pondělí chybět ani italská Ducati, která má před sebou hodně práce, protože na jihu Španělska jejich jezdci o víkendu válčili víc než mnozí z nich čekali. Testovat také budou jezdci Hondy a Yamahy, třebaže jim se naopak dařilo s umístěním od prvního po čtvrté místo v cíli závodu. Průběh klání ale nebyl pro všechny úplně ideální, takže možná řešení rozhodně budou předmětem pondělních zkoušek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist