V Mugellu si Biaggi vyzkouší GP13

Toskánský závodní okruh v Mugellu je od minulého týdne v obležení motocyklových týmů světového šampionátu. Potom, co tam o víkendu proběhla italské Grand Prix, hned v pondělí vyjeli na dráhu testovat jezdci Moto2 a po nich zástupci kubatury Moto3. Nyní je na řadě Ducati, která nasadí mimo testovacích a továrních jezdců také těžký kalibr v podobě Maxe Biaggiho.

V Mugellu si Biaggi vyzkouší GP13
Domácí závod královské kubatury italskému výrobci přinesl celkem jednadvacet bodů, což jejich tovární stáj posunulo v soutěži týmů MotoGP na úroveň třetího týmu v pořadí Monster Yamaha Tech 3. Italové intenzivně pracují na zlepšeních svého závodního prototypu a na tento týden naplánovali třídenní test právě na okruhu v Toskánsku.

Už ve středu má testovat aktuální i vývojovou verzi Desmosedici GP13 a GP13Lab dvojice testovacích jezdců italského výrobce Michele Pirro a Franco Battaini. Tovární jezdci Andrea Dovizioso s Nicky Haydenem do testování zasáhnou až druhý den, protože od čtvrtku do pátku v Mugellu absolvují privátní test.
V úterý také italská Ducati potvrdila, že Ital Michele Pirro nahradí v Barceloně zraněného jezdce Pramac Racingu Bena Spiese, za něhož už závodil v barvách italské satelitní stáje ve Francii. Pro testování v Mugellu mezitím Ducati získala velmi zkušeného bývalého závodníka Maxe Biaggiho, který si ve čtvrtek a v pátek vyzkouší litrový prototyp Pramac Desmosedici.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.25
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist