V Mugellu Espargaró zjistil, že jeho éra u Suzuki končí

Španěl Aleix Espargaró poslední dva roky závodí v barvách Suzuki, což znamená od návratu japonské značky zpět do mistrovství světa silničních motocyklů. Španěl plánoval prodloužit smlouvu o další dva roky, ale nakonec si musel hledat místo jinde. Suzuki potvrdila na příští dva roky Andrea Iannoneho a Alexe Rinse. Espargaró v neděli podepsal s Aprilii.

V Mugellu Espargaró zjistil, že jeho éra u Suzuki končí

Šestadvacetiletý Aleix Espargaró nastoupil k Suzuki jako zkušený závodník a vítěz kategorie Open, jenž byla v roce 2014 součástí hodnocení královské MotoGP. V sedle nového prototypu Suzuki začínal společně s týmovým kolegou Maverickem Viňalesem téměř od nuly, ale oba byli často vidět mezi nejlepšími deseti.

Letos měli jezdci Suzuki prodloužit smlouvy, ale Viñales (2+2), který měl další dva roky jisté, zvolil odchod k tovární Yamaze. Suzuki měla místo něj angažovat jednoho z mladších jezdců, ale nestalo se a smlouvu těsně před GP Itálie podepsali s Andrea Iannonem. Právě v Mugellu tak Espargaró pochopil, že s ním už nepočítají.

„Ano, víkend v Mugellu byl pro mě z tohoto pohledu velmi náročný,“ uvedl Aleix Espargaró pro Motosport.com. „Mohl jsem mít možnost tam zůstal další dva roky, ale jejich strategií je mít v týmu vždy jednoho mladého závodníka. Každopádně takový už je svět závodů. Rozhodli se jít jiným směrem a mě nezbývá než jejich rozhodnutí respektovat.“

Byl to Aleix Espargaró, kdo pro Suzuki loni získal jako první start z první řady v Argentině a premiérové pole position v Barceloně. Jeho nejlepším umístění v závodu je dosud páté místo a samozřejmě by moc rád od Suzuki odešel s pozicí na stupních vítězů, třebaže už nebude první, protože pódium pro Japonce získal letos v Le Mans Viñales. Ve hře je ale stále vítězství v závodu.

„Tyto dvě sezony byly neuvěřitelné. Tým je vysoce profesionální, ale s rodinnou atmosférou, což je těžké najít v týmech této velikosti,“ pokračoval Španěl a závěrem dodal: „Samozřejmě jsem z toho trošku smutný, ale vzhledem k těžkému začátku roku se pokusím sezonu dokončit jak nejlépe to jen půjde. Získat se Suzuki pódium bylo mým snem, takže na tom budu usilovně pracovat.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist