V Laguně Sece bez Miky Kallia

Zranění finského jezdce Mika Kallia - Pramac Ducati - se ukázalo vážnější, než se původně zdálo a tak tento nejlepší "rookie" bude v USA chybět.

V Laguně Sece bez Miky Kallia
Kvůli těžkému zranění prsteníčku své levé ruky bude tento víkend chybět v Laguna Seca jezdec týmu Pramac - Ducati, Fin Mika Kallio.

Nejlepší "rookie" královské kubatury havaroval, jak jistě známo, v posledním kole závodu Dutch TT v Assenu, když měl šanci na velmi kvalitní bodové umístění. Ačkoliv nemá naštěstí Kallio poškozeny nervní systém, tak mu z jeho zraněného prstu moc nezůstalo. V současné době je ale nejdůležitější, aby byl prsteníček pravidelně a často dezinfikován a nedošlo k nežádoucí infekci. 


Po závodech na Sachsenringu a v Doningtonu bude Kalliovi provedena plastická operace, kdy mu bude voperována imitace kůže. A pak následuje letní pauza a ta by měla Kalliovi časově pomoci k vyléčení.

"Moc jsem se těšil na závod v Laguně Sece, ale musím to vzít tak, jak to je", řekl Kallio.
 
"Toto rozhodnutí o mé neúčasti, jsme učinili společně s manažérem týmu Pramac Racing a je to zřejmě nejlepší řešení. Přičemž Laguna by pro mě byla úplně nová trať a moc jsem se těšil. Ale musel bych se ji naučit a to nám připadalo hodně riskantní. Nyní tedy udělám vše, abych byl na Sachsenringu v tom nejlepším možném zdravotním stavu. Neboť Sachsenring je moje oblíbená trať. Přeji Niccolovi (Canepa) to nejlepší, aby udržel vlajku Pramacu hodně vysoko", řekl dále Mika Kallio. 

Šéftechnik Fabiano Sterlacchini byl zase přinejmenším rád, že zranění jeho jezdce se ukázalo o něco menší, než se zdálo hned po skončení závodu v Assenu. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist