V Laguna Sece bez Barbery

Při privátním tréninku s Dirt-bikem si jezdec týmu Pramac Racing Hector Barbera přivodil zlomeninu holenní a lýtkové kosti a bude dnes v Barceloně operován.

V Laguna Sece bez Barbery
Špatná zpráva pro italský tým Pramac Ducati Racing. Pilot MotoGP Hector Barbera, aktuálně na 11. místě v tabulce MS královské kubatury a v Mugellu překvapivě startující z první řady startovního roštu, si doma ve Španělsku během tréninku s Dirt-bikem zlomil na levé noze jak holenní, tak i lýtkovou kost.
Dnes dopoledne bude na Univerzitní klinice DEXEUS v Barceloně operován. Operaci bude provádět šéf oddělení plastické chirurgie Dr. Xavier Mir. Dr. Mir naposledy operoval Barberu při jeho zranění v roce 2010. Odpoledne bude španělským doktorem vydána zpráva, kdy se bude moci vrátit 25-letý motocyklový závodník opět do sedla svého motocyklu Ducati.
Pramac Racing Team chce počkat na výsledek této operace a teprve potom oznámit jméno eventuálního Barberova náhradníka. Pro závod v Laguna Sece - jede se už příští víkend - se nejvíce skloňují jména dvou Američanů, tedy ex-pilota Moto2 Kennyho Noyese či bratra Nickyho Haydena Rogera Lee Haydena a také Australana Damiana Cudlina, který už vloni týmu Pramac vypomáhal.

Operace španělského pilota dopadla dobře, jeho rehabilitace bude trvat přibližně 6 týdnů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist