V Jerezu ještě koncem měsíce testuje Michelin

Od prvního prosince sice platí zákaz testování, ale francouzský výrobce pneumatik Michelin, jenž je nyní v roli jednotného dodavatele pneumatik MotoGP, bude zpátky na dráze Jerezu testovat se zkušebními jezdci. Především půjde o přední pneumatiky s nimiž jsou prozatím větší problémy než s jezdci pozitivně hodnocenou zadní gumou.

V Jerezu ještě koncem měsíce testuje Michelin

Podle italského webu GPOne.com test proběhne v Jerezu ve dnech 21. a 22.prosince 2015 a zúčastní se ho testovací jezdci Aprilie, Ducati a Hondy. Cílem je prověřit pneumatiky za nižších teplot a vyzkoušet změny, které doznaly od posledního testu, který tam někteří z pravidelných jezdců šampionátu MotoGP absolvovali koncem listopadu.

Právě tento poslední test byl ve znamení řady pádů a například Eugene Laverty musel podstoupit operaci vřetenní kosti, kterou mu fixovali kovovou destičkou a šrouby. Ir teď musí několik týdnů rehabilitovat, což využil jak se patří. Právě dnes Laverty oznámil, že se oženil se svou největší životní láskou. Každopádně test na jihu Španělska by pro Ira, jako pravidelného jezdce MotoGP, stejně nebyl, protože teď platí dvouměsíční zákaz testování.

Testovat má proto na jihu Španělska pneumatiky Michelin zkušební jezdec Mike Di Meglio (Aprilia), Michele Pirro (Ducati), Hiroshi Aoyama (Honda) a Takumi Takahashi (Honda).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist