V Estorilu s asymetrickou zadní pneumatikou

Japonský výrobce přiveze do Portugalska měkkou, střední a tvrdou směs pro přední obutí a u zadní asymetrické pneumatiky zvolili střední a tvrdou směs. Hlavní směs pneumatik do mokra je měkká, alternativou je pak tvrdší varianta.

V Estorilu s asymetrickou zadní pneumatikou
Stejně jak v Jerezu má každý jezdec královské kubatury k dispozici celkem jedenáct předních pneumatik. Bridgestone totiž už nyní dodává dvě pneumatiky nové specifikace 2012 navíc k pravidly danému přídělu devíti předních pneumatik. Tento stav potrvá až do závodu v jižní Anglii, protože od Silverstonu už Japonci nahradí všechny dodávané přední pneumatiky nově vyvinutou specifikací.

Pro závod v Jerezu zvolil novou přední pneumatiku (první desítka) čtvrtý Cal Crutchlow, šestý Álvaro Bautista, sedmý Stefan Bradl, devátý Valentino Rossi a desátý Héctor Barberá. Všechny tyto nové pneumatiky jsou dostupné jen v tvrdší směsi. Naopak jezdci, kteří na jihu Španělska obsadili pozice na stupních vítězů - Casey Stoner, Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa - zvolili u předního obutí střední směs.

Dráha okruhu v Estorilu představuje řadu rychlých (např.poslední pravotočivá Parabólica), ale také pomalých a technických sekcí (např.mezi 9. a 10. zatáčkou), což je vzhledem k nepoměru pravých a levých zatáček důvodem, proč Bridgestone pro víkendovou Grand Prix vybral asymetrickou zadní pneumatiku. Levá strana je méně zatěžována, takže je použita měkčí směs pro lepší výkon v zahřátí. Naopak na pravé straně zadní pneumatiky se generuje velmi vysoká teplota, takže ji tvoří tvrdší směs.

Blízkost Atlantického oceánu a jarní termín závodu sebou většinou přináší proměnlivé počasí, což nepříznivě ovlivňuje úroveň přilnavosti povrchu dráhy. Předpověď pro tento víkend zatím není zrovna nejlepší, takže se může klidně zopakovat podobný příběh, jaký si jezdci a týmy motocyklového šampionátu prožili přesně před týdnem v Jerezu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist