V Brně bez Stonera!

Doslova senzační zpráva proletěla motocyklovým světem!

V Brně bez Stonera!
Dle některých italských a španělských motocyklových servrů bude ex-mistr světa Casey Stoner  v Brně chybět.


Přestávky mezi Doningtonem a Brnem využil tovární jezdec Ducati k návštěvě svého osobního lékaře v Austrálii a ukázalo se, že Casey Stoner je nemocný.  Už předtím podstoupil australský jezdec vyšetření u doktora Arthura Tinga v Los Angeles,

Dle zahraničních webů by Stoner měl vynechat jak naši Grand Prix, tak i příští závody v Indianapolis a také Misano.


Místo Caseyho Stonera pojede v Brně tovární motocykl Ducati Fin Mika Kallio, současně nejlepší "Rookie" královské kubatury 2009 a patnáctý jezdec průběžné tabulky. Ten byl letos jako nováček už dvakráte osmý, v Kataru a v Motegi. Musel však také pro zranění z Assenu vynechat závod v Laguně Sece.


V týmu Pramac Ducati pak pojede místo Mika Kallia stabilní jezdec továrního týmu Xerox  Ducati v WSBK, Ital Michel Fabrizio, v současné době třetí jezdec tohoto šampionátu.

Všechny Stonerovi problémy začaly během Grand Prix v Barceloně, kdy se během závodu "pozvracel" Stoner do své helmy. Přesto tento závod odjel Casey na skvělém 3. místě. 

"Jsem velmi zklamaný. že musím vynechat několik závodů. Ducati je výborný a vítězný motocykl. Ale nejdříve musíme společně dostat do pořádku mé zdravotní problémy. Vypadá to, že jsem v Barceloně chytl nějaký virus a potom jsem svému tělu nedal dostatek možností, aby se ho zbavilo. Pokud bude vše běžet dle plánu, měl bych opět startovat v portugalském Estorilu", řekl hodně smutný Casey Stoner.

Casey Stoner (23 let) se nechal po Donington-GP doma v Austrálii vyšetřit také Neil Halpinem, z Newcastle Knights Teamu z "Premier National Rugby League" a ten to konuzultoval s dalšími specialisty. 

"Jsem zvyklý bojovat se zraněními, ale je hodně frustrující nevědět řadu týdnů, kde je problém", řekl dále tovární jezdec Ducati, který už má podepsanou smlouvu na rok 2010.


Týmový manažér Livio Suppo k celému problému ve španělské televizi řekl, že se bohužel během závodní přestávky nepodařilo Stonerovi příznaky hodně mysteriózní nemoci odstranit, ba naopak se jeho stav ještě zhoršil: "Je to těžké rozhodnutí, ale chceme pro Caseyho jen to nejlepší. A Stoner si tu zdravotní pauzu zaslouží. Casey pro nás objel 46 závodů, z toho 18 vyhrál. Kromě toho se také stal v roce 2007 mistrem světa. O co více se Stoner od poloviny června "zapřel", o to horší byl jeho zdravotní stav". 

P.S. Senzační zprávy jsou jak pozitivní, tak bohužel i negativní. A já osobně jsem jistě větším fanouškem Caseyho než třeba Valeho, to jen na doplnění.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.97
Známkováno: 31x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist