V Barceloně může Honda slavit 100.vítězství v MotoGP

Naposledy vyhrál Marc Márquez závod královské kubatury mistrovství světa silničních motocyklů v italském Mugellu a pro Hondu tím získal devětadevadesáté vítězství v éře čtyřdobých motocyklů MotoGP, která v roce 2002 nahradila slavnou třídu do 500ccm.

Od té doby se odjelo v kategorii MotoGP celkem 212 závodu Grand Prix, kde byli nejúspěšnější právě jezdci na motocyklech výrobce Honda. Druhým nejúspěšnějším výrobcem je Yamaha, která má na svém kontě k dnešnímu datu celkem jednaosmdesát vítězství, třetí je s jednatřiceti Ducati a jedno první místo zaznamenala za dobu působení v MotoGP japonská Suzuki.
Na celkovém počtu devětadevadesáti triumfů Hondy se podílelo celkem třináct závodníků. Ten, kdo do této chvíle získal pro Japonce nejvíc prvenství je jejich současný jezdec tovární stáje Repsol Honda Dani Pedrosa. Španěl má nyní před sebou domácí Velkou cenu Katalánska, kde by moc rád dosáhl jubilejního prvenství.

Jenže to nebude mít snadné, protože jeho týmovým kolegou je druhým rokem Marc Márquez, pro něhož je Barcelona rovněž domácí Grand Prix a třebaže je v této chvíli v počtu vítězství čtvrtý nejúspěšnější, jen letos vyhrál všech šest úvodních závodů MotoGP po startu z pole position.
Samozřejmě šanci získat pro Hondu 100.vítězství v MotoGP má každý z jejich jezdců – mimo členů tovární stáje Marca Márqueze a Daniho Pedrosy to jsou Álvaro Bautista, Stefan Bradl, Nicky Hayden (Open), Hiroshi Aoyama (Open), Scott Redding (Open) a Karel Abraham (Open).