V Austrálii si Lorenzo hned první den spravil chuť

Ještě před pár dny Jorge Lorenzo jen těžko hledal slova na adresu nových pneumatik Bridgestone. V pondělí byl na Phillip Islandu nejrychlejší s časem 1´29,213 sekundy a svá předchozí tvrzení teď mírnil slovy, že nová pneumatika není za normálních povětrnostních podmínek pro Yamahu zase takový problém.

V Austrálii si Lorenzo hned první den spravil chuť
V Malajsii byla dráha rozpálená na teplotu kolem šedesáti stupňů a podmínky připomínaly víc tropickou džungli, což je prostředí, které španělskému jezdci tovární Yamahy vůbec nesedělo. Samozřejmě všichni na tom byli stejně, ale Španěl viděl problém v nových pneumatikách, které byly ve druhém testu třídy MotoGP v Sepangu jako jediné k dispozici.

„Dnes jsme začali na standardních pneumatikách, které jsme používali loni a pak nám dal Bridgestone tři nové pneumatiky, na nichž jsme udělali po dva výjezdy,“ komentoval první den testu na Phillip Islandu Jorge Lorenzo. „Nakonec ta poslední byla nejlepší a dokonce ještě lepší než ta standardní.“
„Po Sepangu jsem tisku řekl, že pneumatika Bridgestone 2014 je pro všechny příliš tvrdá a zejména pak pro Yamahu. Nicméně za normálních podmínek a stavu povrchu dráhy tu problém není, jak jsme teď měli možnost vidět,“
dodal Španěl.

Jenže Jorge Lorenza netrápí jen problémy s pneumatikami, ale je tu také problém s fyzickou kondicí. Jezdec tovární Yamahy v zimě podstoupil operaci, která byla nezbytná vzhledem k jeho předchozímu zranění v podobě zlomené klíční kosti z poloviny roku 2013 po níž následovaly v krátké době dva operační zákroky.

Podle Lorenza teď na tom jeho fyzička není nejlépe. „Podstoupil jsem troje operační zákroky,“ prozradil Jorge Lorenzo v rozhovoru pro Gazzetta dello Sport. „Nejsem ve formě. Neměl jsem dostatek času, abych se dostal z tří celkových anestezií. Začal jsem pozdě s cvičením a do loňské kondice mám ještě daleko. Válčím s tím při ježdění a simulace mě přímo ničí.“
Španěl také hovořil o své budoucnosti v MotoGP. „Když jste přetížený přemýšlíte o odchodu, zatímco když máte sám ze sebe dobrý pocit, chcete přirozeně zůstat a pokračovat. Vše se odvíjí od řady různých věcí, ale rád bych pokračoval ještě čtyři nebo pět let,“ uvedl Lorenzo, který by rád zůstal s Yamahou, ale bude záležet jak moc bude mít konkurenceschopnou motorku."

„Bylo by romantické ukončit kariéru s Yamahou, kde se mnou vždy velmi dobře zacházeli. Jsem ale závodník a rád bych měl stejně dobrou motorku, jakou mají soupeři,“ dodal Jorge Lorenzo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist