V Assenu měl Hernandez blízko k triumfu

Pro kolumbijského závodníka Yonny Hernandeze mohl být závod v Assenu jeho triumfem kariéry. Už v kvalifikaci předvedl, že je rychlý, když zajel šestý čas do druhé řady na startu závodu MotoGP a v deštivém klání pak na dlouhých devět kol převzal taktovku vedoucího jezdce. Bohužel pro Hernandeze a tým Aspar k žádnému překvapení nedošlo, protože Kolumbijec závod nedokončil.

V Assenu měl Hernandez blízko k triumfu

Jezdec Ducati soukromé stáje Aspar Yonny Hernandez předvedl, že s materiálem, který není úplně nejnovější dokáže jezdit tak, aby udával tempo zbytku závodního pole MotoGP. Na špici jel devět kol v hustém dešti a na dráze plné vody.

Nakonec spadl, ale stačil dojet do boxů pro druhou motorku a pokračovat v závodu. Pak ale přišel další pád, jen dvacet sekund před zastavením první části závodu. Hernandez už do restartované druhé části neodstartoval.

„Byl jsem si jistý, že závod můžu vyhrát,“ uvedl k TT Assen zklamaný Yonny Hernandez. „Neměl jsem pocit, že bych jel na limitu a myslel jsem, že mám vše pod kontrolou. Najednou jsem ucítil, že mi trošku ujel předek a i když jsem se to kolenem snažil ještě zachránit, už to nešlo.“

„Je to škoda, protože hlavním cílem bylo závod dokončit, což se mi tedy nepodařilo. Do okamžiku pádu to byl ale skvělý závod a jsem šťastný, že jsem devět kol vedl závodní pole MotoGP. Doufejme, že se mi příště naskytne podobná příležitost aniž bych znovu udělal stejnou chybu,“
dodal Kolumbijec.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist