Úvod víkendu zvládl Lorenzo výborně

První den byl Jorge Lorenzo jednoznačně nejrychlejší, když odpoledne jako jediný překonal hranici minuty a třiatřiceti sekund. Naopak Valentino Rossi trošku bojoval s nastavením pro francouzskou trať a den uzavřel s desátým časem. Oba jezdci tovární Yamahy mají v plánu v sobotu ještě zrychlit, nicméně Rossi bude muset s týmem co nejdřív najít recept pro dráhu okruhu Bugatti.

Úvod víkendu zvládl Lorenzo výborně

Španěl Jorge Lorenzo nastavil maximum dne na 1'32,830 sekundy, což je rychlejší čas než platný rekord okruhu. „Jsem velmi spokojený, protože jsme od začátku začali s dobrým nastavením a byl jsem bez větších potáží poměrně rychlý,“ uvedl Jorge Lorenzo. „Odpoledne jsme motorku o něco zlepšili a zajel jsem ještě rychleji s náskokem několika desetin na druhého v pořadí.“

„Nebylo to jen jedno rychlé kolo, měl jsem správné tempo a rozhodně je to velmi dobrý začátek víkendu. Uvidíme, zda se nám zítra podaří ještě o něco zrychlit a připravit se co nejlépe na závod,“ dodal rodák z Mallorky.

Valentino Rossi zajel desátý čas a na první místo ztrácí 1,144 sekundy. V případě Itala bude třeba výrazně zrychlit, protože sobota rozhoduje o pozicích pro druhou kvalifikaci, kterou nyní nemá vůbec jistou. Tedy za předpokladu, že zítra nebude pršet. „Zkoušeli jsme spoustu věcí v nastavení, protože jsem ráno nebyl dostatečně rychlý,“ poznamenal Rossi.

„Bohužel odpoledne byla situace ještě horší a nepodařilo se nám najít ten správný směr. Ráno jsem byl ve skutečnosti docela pomalý a právě z tohoto důvodu jsem nevyzkoušel třetí pneumatiku Michelin, protože jsme neměli čas. Zkusíme to zítra ráno.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist