Úprava na Laguna Sece

Okruh Mazda Laguna Seca Raceway prochází bezpečnostní úpravou, tak jak jí doporučila před konáním závodu MotoGP Mezinárodní motocyklová federace FIM.

Úprava na Laguna Sece
Ještě před zařazením do kalendáře MotoGP dostal okruh Mazda Laguna Seca Raceway od motocyklové federace FIM několik nařízení k úpravě okruhu, která povedou k zlepšení bezpečnosti aktérů nejprestižnějšího motocyklového šampionátu. Vedle rozšíření části cílové rovinky je jednou z nutných změn zvětšení bezpečnostní zóny v zatáčce č. 9, která nese jméno legendárního Wayne Raineyho.
Minulý týden začaly práce právě v této levotočivé zatáčce, která následuje ihned po legendární "Vývrtce". Zahajovací práce na rozšíření únikové zóny spočívají v přemístění několikatunového mostu, jenž právě v zatáčce Rainey stojí jako spojnice vnitřní části okruhu s tou venkovní, a který využívají diváci pro vstup na přírodní tribunu u zatáčky Corkscrew (Vývrtka). Most byl přesunut blíže právě k této zatáčce.
"Dnes je významný milník na cestě v návratu MotoGP do USA," řek u této příležitosti Generální ředitel okruhu Laguna Seca pan Gill Campbell, který zároveň poděkoval všem, kdo se zasloužili o rekonstrukci okruhu.
"Přesunutí mostu z deváté zatáčky bude mít obrovský vizuální vliv jak na jezdce, tak i na diváky," řek muž po němž je tato zatáčka pojmenovaná – Wayne Rainey, který byl přesunu přemostění okruhu osobně přítomný. "Vždy jsem zatáčku Rainey považoval za nejnáročnější na celém okruhu. Bez tohoto mostu a s větší bezpečnostní zónou nebudou nyní jezdci ničím rušení a budou se tak moci totálně soustředit na projetí zatáčky v maximální rychlosti. Dobré to bude i pro fanoušky, kterým nyní již nebude most vadit v plynulém pohledu na závodníky projíždějící tuto zatáčku."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist