U Marqueze je vše na 100%

Manažer Marca Marqueze, ex-mistr světa Emilio Alzamora, je přesvědčen o tom, že španělský tovární jezdec Derbi Marc Marquez je 100% připraven na zisk titulu mistra světa.

U Marqueze je vše na 100%
Španěl Emilio Alzamora, mistr světa stopětadvacítek z roku 1999, je už čtyři roky manažérem Marca Marqueze a zná tedy velkého favorita na zisk titulu mistra světa stopětadvacítek už do jeho 12 let. 


"Monlau Competition Training Center" už několik podporuje motocyklové talenty ve Španělsku a právě Emilio Alzamora pracuje už 11 let jako poradce tohoto centra a od roku 2004 je ředitelem projektu ""Monlau Competition Training Center". Toto centrum podporuje třeba i jezdce Moto2, Alexe Debona.


Svému vstupu do motocyklového světa na nejvyšší úrovni tak může tovární jezdec Derbi Marc Marquez (16 let, 3. místo a Pole Position v Qataru) poděkovat právě "Monlau Competition". Alzamora je už čtyři roky Marquezovým manažerem a říká: "Nehledáme jezdce jen podle talentu, nýbrž jejich charakter a temperament hrají při našem rozhodování rovněž velkou roli. V podstatě je to hodně jednoduché, když cítíš, že dotyčný mladík se ráno, v poledne a ještě večer zajímá pouze o motocyklové závodění, tak je to ten správný hoch". 


"Marquez je hodně blízko svého cíle", říká Alzamora a hned také vysvětluje proč: "Je hodně rychlý a velmi rychle se adaptoval ve svém novém týmu Red Bull Ajo Motorsport  a také si zvykl na motocykl Derbi. Navíc ví velmi dobře, že tento rok v jeho okolí a ohledně sponzorů všechno funguje!.

Právě Alzamora doslova zakázal Marquezovi přestup do španělské stáje Jorge Aspara Martineze a naopak ho poslal do Finska k Aki Ajovi.

Ovšem kromě Marqueze absolvovali tuto školu mimo jiné také Jorge Lorenzo, Aleix Espargaró či Pere Tutusaus. Nyní tam "studuje" i Alex Marquez, tedy mladší bratr Marca Marqueze. 

Španělský šampionát je dle Alzamory hodně důležitá součást "hry v puzzle", pokud se týká výchovy mladých motocyklových talentů: "CEV je vedená promotérem Grand Prix Dornou a je nejlepším národním šampionátem, který se jezdí. Proto je také nejlepší přípravou pro závody Grand Prix."


Ovšem Alzamora má nyní v zásobě ještě další žhavé želízko. Je jím Alex Rins, v prosinci minulého roku oslavil teprve své 14. narozeniny a minulou neděli vyhrál v Barceloně úvodní závod španělského šampionátu stopětadvacítek a stal se tak nejmladším historickým vítězem španělského mistrovství všech dob. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist