Týmy MotoGP zvolily Brno za třetí nejlepší Grand Prix uplynulé sezony

Automotodrom Brno v roce 2011 uspořádal třetí nejlepší Grand Prix z osmnácti podniků šampionátu MotoGP. Rozhodli o tom přímo členové závodních týmů, kteří každoročně o udělení ceny „IRTA Best Grand Prix“ hlasují. Zvítězil okruh v italském Mugellu, na druhém místě se umístila španělská Valencie.

Týmy MotoGP zvolily Brno za třetí nejlepší Grand Prix uplynulé sezony
„Nejlepší Grand Prix volí samotné týmy, rozhodují jezdci, mechanici i tiskoví delegáti. Takže o vítězství nerozhoduje oblíbenost samotné dráhy, ale to, jak se všichni na Grand Prix cítí a jestli jsou tam jako doma,“ vysvětlil princip soutěže prezident IRTA Hervé Poncharal. Vítězné Mugello bodovalo především novým povrchem trati, ale i výborným zázemím, které prošlo za posledních několik let kompletní rekonstrukcí.
Masarykův okruh získal ve své novodobé historii Trofej IRTA už třikrát, naposledy v roce 2007.

„I třetí místo je pro nás velké povzbuzení. Brno patří mezi jezdci, týmy, ale i zaměstnanci promotéra Dorna tradičně mezi nejoblíbenější závody. Je to dáno částečně samotnou tratí, jejím umístěním v lesích i zajímavým okolím. Především ale týmy vědí, že na Masarykově okruhu budou mít všechno dokonale připraveno a důvěřují nám natolik, že před Brnem bez starostí odjíždějí na krátkou letní dovolenou,“ poznamenala výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

„Je třeba také připomenout, že Brno často bojuje o titul s úplně novými závodními tratěmi, nebo s okruhy, které prošly za poslední roky nákladnými rekonstrukcemi. My zázemí pro týmy i pro diváky zlepšujeme krůček po krůčku, tak jak si to můžeme dovolit,“ doplnila Ulmanová.

Mugello je nyní s pěti vítězstvími od začátku udělování ocenění v roce 1976 historicky nejoblíbenější tratí mezi týmy. O pomyslné druhé místo se dělí se třemi vítězstvími Brno se španělskými tratěmi v Barceloně a ve Valencii.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist