Týmy Aspar a LCR trápí potíže sponzorů

Jen několik hodin před zahájením prvních tréninků na zahajovací Grand Prix sezony v Kataru tým Aspar MotoGP zjistil, že jejich titulární sponzor z Malajsie v zastoupení značky Drive M7 je již nadále nebude podporovat. Podobně, možná zatím o něco lépe, je na tom LCR Honda jejíž nový hlavní sponzor CWMFX má problémy se zákonem a je vyšetřována britskou policií.

Týmy Aspar a LCR trápí potíže sponzorů
Zřejmě nemůže být lepší spolupráce mezi partnery než říct druhé straně za minuti dvanáct, že končím spolupráci. Asi to si řekl Jorge Martinez, majitel skupiny Aspar v mistrovství světa silničních motocyklů, když mu v úterý v noci zazvonil telefon a zjistil, že jeho tým v třídě MotoGP přišel o hlavního sponzora. Alespoň tak o tom informoval web speedweek.com.

Předsezonní testování tým Aspar absolvoval v barvách Drive M7, takže se zdálo, že budou ve spolupráci pokračovat také v roce 2015, ale nestane se tak. Otázkou je, zda signály z Malajsie už něco takového nenaznačovaly dříve, ale to už je na vedení stáje Aspar, která teď řeší složitou situaci, protože přišli o podstatnou část rozpočtu. Španělé teď musí hledat nové partnery, což nebude snadné. Jaký vliv to může mít na jezdeckou dvojici Nicky Hayden a Eugene Laverty je nyní otázkou za milion.

S příchodem finanční skupiny CWMFX do týmu LCR Honda získal Lucio Cecchinello možnost provozovat tým s dvěma jezdci. Vše se zdálo v pořádku až doteď. Společnost CWM čelí od března podezření z finančních machinací, je předmětem vyšetřování širšího spektra firem a několik jejich zaměstnanců již bylo britskou finanční policií zadrženo.

Na rozdíl od stáje Aspar to v případě LCR Hondy nemusí být tak kritická situace, protože vedení týmu má z předchozích let po celém světě řadu spřízněných firem a společností, které tým sponzorovaly vždy v jednotlivých Grand Prix a podle toho, v které zemi se zrovna závodilo. Oba jezdci jak Cal Crutchlow, tak Jack Miller mají silnou základnu fanoušků a tudíž jsou pro sponzory atraktivní. Navíc tu existuje spolupráce s Honda Racing Corporation (HRC), takže pravděpodobnost, že by snad sezonu v současné sestavě nedokončili je téměř nulová.
.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist