Tým Fiat Yamaha připravený na Misano

Tovární tým Fiat Yamaha je připravený na návrat Grand Prix na italský okruh Santa Monica v Misanu.

Tým Fiat Yamaha připravený na Misano
Velmi krátkou cestu k dalšímu závodu MotoGP absolvuje tovární tým Fiat Yamaha. Ze své základny v Milaně to bude mít do jadranského Misana pouze několik hodin. Hvězda týmu, domácí jezdec Valentino Rossi, v posledních třech závodech získala o 39 bodů méně než její největší soupeř Casey Stoner. Nicméně pro Rossiho je závod v Misanu návratem domů, vždyť se pouhých 15 kilometrů od tohoto okruhu narodil a bydlel. Z jeho rodné Tavullie se chystají podpořit svého nejslavnějšího rodáka tisíce fanoušků, kteří plánují okruh vložit do žluté barvy.
Zatímco pro Rossiho to ovšem bude první závod v Misanu, jeho týmový kolega Colin Edwards má s okruhem dlouholeté zkušenosti. Při svém účinkování v Mistrovství světa superbike zde Colin Edwards získal čtyřikrát pódiový výsledek. Jeho znalost okruhu ovšem bude narušená nejen přestavbou, ale i zněnou směru jízdy.
Valentino Rossi – 2. místo v MotoGP 2007 (186 bodů)
Vždy je pro mě zvláštní závodit před domácími fanoušky a Misano je tak blízko od mého domova, že by to mělo být něco úžasného. Po několika závodech plných zklamání ovšem do Misana nepřijíždím v takové formě. Měli jsme dva dny testování v Brně a ačkoliv jsme nedokázali najít „zázračné pneumatiky“, v které jsme doufali, dali jsme hodně informací Michelinu s nadějí, že tyto informace použijí během tohoto týdne k nějakému zdokonalení. Kde se nacházíme uvidíme v pátek ráno. Okruh nyní otočily a tak to bude pro každého nová dráha. Dokonce ani Colin, který má znalost tohoto okruhu ze superbiků, neočekává, že by mu to mělo nějak pomoci. Myslím si, že je správné říci, že jsme všichni na stejné lodi. Jako vždy uděláme to nejlepší a já upřímně doufám, že mohu dát italským fanouškům něco, co je potěší!
Colin Edwards – 7. místo v MotoGP 2007 (93 bodů)
Pamatuji si dobře starý okruh a tak si myslím, že si vzpomenu, kudy vede cesta okolo dráhy. Samozřejmě, že jsem dokonale znal ten starý okruh z mého působení v superbike, několikrát jsem tam získal i dobré výsledky. Hodně se mi líbil. Nicméně všechna ta znalost je jakoby vyhozená z okna, nyní přijíždíme na nový okruh. Takže můžu říct, že samozřejmě dobře znám cestu do města a vím kde prodávají tu nejlepší zmrzlinu. Test v Brně byl důležitý pro získání dalších informací od pneumatik. Nová pravidla nedávají mnoho příležitosti vyzkoušet něco během závodního víkendu. Našel jsem přední pneumatiku, se kterou jsem spokojený a také jsem udělal nějaké zlepšení na zadní pneumatice. Doufám, že to bude zlepšení, které nám pomůže. Nečekám zázraky, ale dostali jsme se na cestu, která by nám naší víru mohla udržet. Několik dnů jsem byl také doma a tak jsem si i dobře odpočinul.
Davide Brivio – šéf týmu Fiat Yamaha
Mugello je pro nás vždy důležitý závod, ale Misano je něco nového. Je to zvláštní místo kvůli historii toho okruhu. Je to druhý domácí závod pro Valentina. Jsem si jist, že ho přijede podpořit neuvěřitelný zástup lidí, vždyť je to tak blízko Tavullie. To je oblast, kde je opravdu silná vášeň do motocyklů. Myslím, že tam bude mnoho fanoušků. Pro nás to bude cesta v obtížné době, ale vy si nikdy nemůžete být jistí, co se stane při závodech. Budeme tvrdě pracovat na našich motocyklech, abychom co nejvíce pomohli našim jezdcům při tomto závodě. Závod v Misanu nám dává zvláštní motivaci udělat maximální práci. Nový motor, který jsme testovali v Brně, se nyní vrátí do Japonska, kde na něm provedou inženýři další vývoj. Doufám, že ho dostaneme co nejdříve po tomto víkendu zpět.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist