TT Assen – závodní sobota

MotoGP – Warm Up

V zahřívacím tréninku si jezdci královské kubatury zkoušeli výměnu motocyklů v boxech, protože právě tato možnost může během odpoledního závodu nastat. V Assenu je počasí hodně nepředvídatelné a nikdo si dnes nemůže být jistý, jak to nakonec všechno dopadne. Zajímavé je už rozložení sil na startovním roštu, takže právě počasí by mohlo zamíchat velmi důkladně kartami jednotlivých závodníků.

Nejrychleji zajel v zahřívacím tréninku Marc Márquez (Repsol Honda Team) s časem 1´34,121 sekundy. Španěl zkoušel limity, někdy byl dlouhý a musel mimo dráhu, ale v samotném závěru už byl za hranou a přední guma neudržela Márquezovu RC213V, takže zbrousil pravou stranu své Hondy s níž ale stačil dojet do boxů. Márquez je blízko dalšího z milníků kariéry, protože pokud vyhraje také závod v Assenu, stane se prvním jezdcem od roku 1971, který vyhrál osm úvodních závodů sezony královské kubatury. Naposledy se to povedlo italské legendě Giacomo Agostinimu.

Jen o šestnáct tisícin pomalejší byl Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) s časem 1´34,137 sekundy. Třetí je další jezdec Yamahy Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3). Čtvrtý čas 1´34,514 sekundy má na kontě vítěz kvalifikace Aleix Espargaró (NGM Mobile Forward Racing), který dnes startuje do své 150.Grand Prix a to z pole position. Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) je s časem 1´36,094 sekundy šestnáctý a na startobním roštu MotoGP mu patří třináctá pozice.