TT Assen – Ve čtvrtek byl nejrychlejší Pedrosa, Hanika je pátý

Moto3 – 2.volný trénink

Po úvodních deseti minutách druhého tréninku vedl tabulku časů Karel Hanika (Red Bull KT Ajo) s časem na kolo 1'43,030 sekundy. Druhý Danny Kent (Leopard Racing) ztrácel tři desetiny, třetí Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold) byl o 0,373 sekundy pomalejší. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl v desáté minutě třiatřicátý s časem 1'46,013 sekundy.

Po úvodních dvaceti minutách byl nejrychlejší Danny Kent s časem 1'42,994 sekundy. Na druhé pozici figuroval Karel Hanika, jehož ztráta na Kenta představovala jen 36 tisícin. Rychlý byl rovněž Niccoló Antonelli, protože ten na Brita ztrácel 90 tisícin. Jakub Kornfeil zrychlil, když své maximum posunul na hodnotu 1'44,481 sekundy, nicméně mu stačilo jen na pětadvacátou pozici.

Deset minut před koncem tréninku zůstával na prvním místě Danny Kent s Karlem Hanikou na druhém a Niccoló Antonellim na třetí pozici. Časy do pátého místa měli Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0) a Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3). Jakub Kornfeil se časem 1'44,001 sekundy posunul na dvacátou pozici, což v této chvílí znamenalo jen sekundu ztráty na nejlepší čas.

V posledních pěti minutách to byla bitva o to, kdo bude ve čtvrtek nejrychlejší. Nejdřív zajel Niccoló Antonelli 1'42,613 a byl první, pak jej překonal Danny Kent s Karlem Hanikou, jenže to nebylo všechno. Nejrychlejší časy začali nastavovat Romano Fenati (SKY Racing Team VR46), Jorge Navarro, Fabio Quartararo (Estrella Galicia 0,0). V první zatáčce pak spadl Livio Loi (RW Racing GP), o něco později Niccoló Antonelli.

V závěru jezdci výrazně zrychlili. Danny Kent vyhrál také druhý trénink. Bez větších problémů zajel 1'41,860 sekundy a druhému v pořadí Romanu Fenatimu nadělil téměř tři desetiny. Třetí je Jorge Navarro, jenž byl o 0,426 sekundy pomalejší. S čtvrtým časem trénink ukončil Fabio Quartararo, pátý byl Karel Hanika. Český závodník ale v samotném závěru tréninku havaroval, nicméně z místa pádu odešel po svých. Druhý český závodník Jakub Kornfeil si v posledním rychlém kole zlepšil maximum na 1'43,690 sekundy, ale na lepší než dvacátou čtvrtou pozici mu to nestačilo.

TT Assen, Moto3 – 2.volný trénink