TT Assen – Ve čtvrtek byl nejrychlejší Pedrosa, Hanika je pátý

MotoGP – 1.volný trénink

Před tréninkem královské kubatury už nebyla obloha tak zatažená jak v případě tréninku Moto3 a dokonce byla místy vidět modrá obloha. Český závodník Karel Abraham (AB Motoracing) do víkendu TT Assen nenastoupil, protože není zdravotně způsobilý. V Barceloně si vykloubil palec, ten měl operovaný a zatím závodit nemůže.

Španěl Marc Márquez (Repsol Honda Team) v Assenu nastupuje s podvozkem 2014. Hned při prvním výjezdu na trať byl dlouhý, na trávě pak spadl, ale do boxů stačil dojet bez většího poškození. Po patnácti minutách byl s časem 1'34,643 sekundy nejrychlejší Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), druhý Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel necelé tři desetiny, třetí byl Danilo Petrucci (Octo Pramac Racing). Časy do pátého místa měli na kontě Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) a Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3). Osmý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel sekundu, devátý Marc Márquez byl na tom téměř stejně.

Deset minut před koncem prvního tréninku zůstával nejrychlejší Dani Pedrosa. Na druhé místo se časem 1'34,660 sekundy posunul Valentino Rossi a osm minut před koncem byl třetí Marc Márquez, který se ze sedmé pozice katapultoval mezi trojici nejrychlejších časem 1'34,786 sekundy. Čtyři minuty před koncem zajel Marc Márquez kolo časem 1'34,552 sekundy a rázem byl nejrychlejší. Jenže v rychlém kole byl také Valentino Rossi a ten se časem 1'34,479 sekundy posunul na vedoucí pozici, když Márqueze překonal rozdílem 83 tisícin.

První trénink vyhrál Valentino Rossi časem 1'34,357 sekundy, což je čas z jeho vůbec posledního rychlého kola úvodního tréninku, který jel s novým podvozkem M1. Na druhém místě skončil Marc Márquez, jenž na Itala ztratil necelé dvě desetiny. Třetí v pořadí je Dani Pedrosa, který by možná zajel výš, ale v rychlém kole se dostal za pomalejšího Alexe De Angelise, takže v závěru o dobrý čas přišel. Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) je čtvrtý a pátý je Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3).