TT Assen – kvalifikační pátek

Pátek v Holandsku byl ve znamení závěrečných tréninkových jízd a především důležitých kvalifikací, které rozhodly o postavení jezdců na startovních roštech jednotlivých kubatur. Jezdci bojovali o startovní pozice na suchu i za deště a nejúspěšnější byl v třídě Moto3 Jack Miller, v třídě MotoGP Aleix Espargaró a v třídě Moto2 Esteve Rabat.

Moto3 – 3.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách vedl tabulku časů Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) s kolem za 1´42,482 sekundy. Druhý Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0) byl o 0,558 sekundy pomalejší, třetí Niklas Ajo (Avant Tecno Husqvarna Ajo) ztrácel přes sedm desetin. Z českých závodníků figuroval Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) s časem 1´43,758 sekundy na dvanácté pozici, Jakub Kornfeil (Team Calvo) byl s časem 1´44,635 sekundy sedmadvacátý.

Romano Fenati (SKY Racing Team VR46) měl na své KTM technické problémy. Zastavil na konci cílové rovinky a vjel do prostoru boxů z protisměru, což by mohlo vyvolat odezvu Ředitelství závodu. Každopádně už v tréninku nepokračoval a mechanici teď mají plné ruce práce, aby mu stroj připravili do kvalifikace.

Poslední trénink vyhrál Jack Miller časem 1´42,482 sekundy. Na druhém místě je Niccoló Antonelli (Junior Team GO&FUN Moto3) a třetí Niklas Ajo. Nejlepším jezdcem Hondy je čtvrtý Efrén Vázquez (SaxoPrint-RTG), který byl o necelé tři desetiny pomalejší. První pětku uzavírá se ztrátou 0,440 sekundy Danny Kent (Red Bull Husqvarna Ajo).

Karel Hanika ukončil tréninkovou část osmým časem 1´43,154 sekundy. Jakub Kornfeil je jedenáctý s časem 1´43,334 sekundy. V posledním rychlém kole poslal českého závodníka na jedenáctou pozici jeho týmový kolega Isaac Viňales, který zajel desátý čas.