TT Assen – kvalifikační pátek

MotoGP – 3.volný trénink

Dvacet minut před koncem mokrého tréninku královské kubatury vedl s časem 1´46,761 sekundy Marc Márquez (Repsol Honda Team), druhý Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3) ztrácel 0,220 sekundy a třetí v pořadí Andrea Dovizioso (Ducati Team) 0,253 sekundy. Výborně si na mokrém povrchu vedl český závodník Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) jemuž patřilo s časem 1´47,782 sekundy sedmé místo a status nejrychlejšího jezdce CRT. Lukáš Pešek (Came IodaRacing Project) byl dvacátý s časem 1´50,501 sekundy.

Deset minut před koncem třetího tréninku šel do vedení Álvaro Bautista (GO&FUN Hona Gresini) s časem 1´46,626 sekundy. V Assenu už nepršelo, rychlá stopa postupně osychala a Marc Márquez vyjel v sedle druhého motocyklu na hladkých pneumatikách. Tento risk ale nebyl dobrý nápad, protože ve čtrnácté zatáčce Honda Márqueze vyhodila ze sedla, Španěl spadl na asfalt a s motocyklem na zádech projel až do únikové zóny, kde udělal ještě pár kotrmelců. Nehoda to byla drsná, ale naštěstí pro Márqueze s dobrým koncem, protože to nevypadá na nějaké vážnější zranění.

AKTUALIZACE: Marc Márquez má frakturu kosti malíčku pravé ruky a palce levé nohy. Tato zranění si nevyžadují operaci a Španěl pokračuje dál ve víkendu TT Assen.

Třetí trénink vyhrál Álvaro Bautista, který posledním kolem za 1´40,029 sekundy odsunul na druhé místo Randy De Puniet (Power Electronics Aspar). Francouz byl o 0,194 sekundy pomalejší a zároveň nejrychlejší CRT. Třetí nejrychlejší jezdec pátečního dopoledne v Assenu byl Michele Pirro (Pramac Ducati), ten už ale ztrácel přes pět sekund. Karel Abraham je desátý v pořadí, Lukáš Pešek jednadvacátý.

Do druhé kvalifikace postupuje těchto deset jezdců: 1. Jorge Lorenzo (operován po zlomenině klíční kosti), 2. Cal Crutchlow, 3. Marc Márquez, 4. Valentino Rossi, 5. Dani Pedrosa, 6. Aleix Espargaró (CRT), 7. Stefan Bradl, 8. Álvaro Bautista, 9. Michele Pirro, 10. Bradley Smith