Troy Bayliss se definitivně rozloučil s MotoGP

Těsně po vyhraném závodě MotoGP ve Valencii oznámil Troy Bayliss, že jeho spanilá jízda po okruhu Ricardo Torma byla jeho definitivní tečka v kategorii MotoGP.

O kvalitách superbikového krále této sezóny Troye Baylisse nikdo nepochyboval. Nicméně to, co Australan předvedl uplynulý víkend na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencii, očekával jen málokdo. Bayliss se skvěle prezentoval již v trénincích, při kterých si stroj Ducati Desmosedici GP6 připravoval na svůj styl jízdy. V sobotní kvalifikaci poté dokázal vynikajícím časem pokořit až na Valentina Rossiho všechny ostatní permanentní jezdce MotoGP. Závod samotný se stal zcela jasnou záležitostí jezdce na červeném stroji, který se ihned po startu ujal vedení a až na cílovou čáru již na čelo závodu nikoho nepustil.
Troy Bayliss
Upřímně musím přiznat, že to byl pohádkový víkend a stále se ještě štípu, jestli se mi to náhodou pouze nezdálo. Letos jsem měl dobrý rok, vyhrál jsem superbikový šampionát a pak, když jsem již odpočíval, ozval se telefonát, který se mne ptal, jestli bych neměl zájem absolvovat tuto jízdu. Bylo to něco, co jsem nemohl odříct, protože jsem byl na začátku projektu v roce 2002, pak jsem měl několik dobrých chvil v roce 2003 a 2004. Vrátit se a uzavřít příběh stroje 990 bylo něco neuvěřitelného. Přivezl jsem si s sebou několik chlapů, Paola Ciabattiho, Davide Tardozziho, Ernesta Marinelliho a společně s mým starým týmem z roku 2004 jsme šli společně krok za krokem a nakonec si víkend i pěkně užili. Děkuji všem, protože toto byl můj poslední závod v MotoGP. Měl jsem zde několik dobrých okamžiků, ale jsem opravdu spokojený tam, kde jsem. Tuto třídu již definitivně nechávám mladším chlapcům. Vyhrát tento závod bylo něco neuvěřitelného, ukázal jsem, že ještě stále dovedu na motocyklu jezdit pěkně rychle.