Troy Bayliss pojede MotoGP ve Valencii

Australan Troy Bayliss se posadí do sedla stroje Ducati Desmosedici namísto zraněného Sete Gibernaua a tam, kde před lety stroj poprvé představil veřejnosti, tam s ním nyní absolvuje i jeho absolutně poslední závod MotoGP.

Troy Bayliss pojede MotoGP ve Valencii
Před dvěma lety ve Valencii si australský jezdec Troy Bayliss myslel, že to byl jeho poslední závod na továrním motocyklu Ducati Desmosedici. Uplynuly dva roky, Bayliss se povozil na Hondě RC 211V, dojel si pro superbikový titul s Ducati 999 F06 a najednou je zpět v sedle červeného italského draka. V posledním závodě MotoGP 2006 totiž Troy Bayliss nahradí v Estorilu zraněného Sete Gibernaua.
Australan tak prožije zajímavé jubileum stroje Desmosedici s obsahem 990 ccm. Bayliss byl totiž prvním, kdo oficiálně tento stroj testoval a kdo jej společně s Vittorio Guareschim představil veřejnosti, nyní se bude Bayliss společně s Lorisem Capirossim s tímto strojem loučit v jeho posledním představením, vždyť první testy po skončení letošní Grand Prix již proběhnou na nových modelech 800 ccm.
"Jediné co mohu říci je to, že si cením možnosti, která mi byla daná k tomu, abych závodil ve Valencii s týmem Ducati Marlboro," říká Troy Bayliss. "Je mi samozřejmě líto Seteho a cítím s ním. Před čtyřmi roky jsem byl na samém začátku Ducati projektu. Osud tomu chtěl, abych byl nyní opět zde a věřím, že v celé Ducati i mezi fanoušky je mnoho lidí, kteří mě chtějí ve Valencii vidět. Má sezóna skončila a jsem tedy rád, že se opět setkám s mnoha lidmi z mého starého týmu. Jsem rád, že to bude ve Valencii, protože to je okruh, který znám jako dlaň mé ruky a vždy jsem tam měl dobré výsledky. Nebudu mít mnoho času na nastavení stroje, ale je to motocykl, který dost dobře znám. Jediné co je pro mne neznámé, jsou pneumatiky Bridgestone. Postavím se k tomu ovšem krok za krokem a uvidím jak to dopadne."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist