Třída MotoGP dostala novou krev

Novou krev v podobě dalšího stroje dostala v portugalském Estorilu třída MotoGP, ve které se prvně představil stroj Ilmor X3.

Třída MotoGP dostala novou krev
Tým Ilmor SRT MotoGP a Australan Garry McCoy absolvovali v portugalském Estorilu závodní premiéru. Nový stroj Ilmor X3, který je postaven již dle pravidel pro rok 2007, tedy s obsahem motoru 800 ccm, měl před svým prvním závodem jediný cíl – dokončit ho. Garry McCoy se během samotného závodu dostal na čtrnácté místo, kde získal náskok na patnáctého Jose Luise Cardosa. Bohužel deset kol před koncem náročného závodu musel Australan zajet do boxů pro poruchu v elektrickém systému. Garry byl opětovně vyslán na závodní okruh, přičemž technici pracovali na analýze získaných dat, ze kterých zjistili příčinu poruchy elektroinstalace. Garry byl opětovně stáhnut do boxů, ze kterých se po výměně poškozeného snímače otáček vydal k dokončení závodu. Dalším představením Garryho McCoye a stroje Ilmor X3 bude již příští týden, kdy je ve španělské Valencii na programu závěrečný závod letošního Grand Prix.
Garry McCoy
Myslím si, že jsem do závodu mohl lépe odstartovat. Rozhodně to nebyl můj nejlepší start. Ovšem v první zatáčce byla velká tlačenice a všichni v ní jeli opatrně, a tak jsem se mohl opět dostat zpět k celému startovnímu poli. Pokusil jsem se nejprve řešit problémy přilnavosti a poté jsem se zaměřil na stabilní a dobrou jízdu. Tuto rychlost se podařilo získat a dokonce jsem mohl předjet Cardosa. Pak jsem musel zajet do boxů k odstranění závady. Od té doby měla má mise jediný cíl – dokončit závod. Zisk jednoho bodu je nakonec ještě větší prémie. Před příjezdem do Valencie máme ještě nějakou práci, ale již se těším na to, co tam můžu dokázat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist