Tři Repsol Hondy?

Rozhodnutí sice ještě nepadlo, ale vše nasvědčuje tomu, že se tovární tým Repsol Hondy vrátí k modelu roku 1999, tedy tří továrních motocyklů.

Tři Repsol Hondy?
Delší dobu už je známo, že tovární tým Hondy budou tvořit v roce 2011 tři jezdci - Dani Pedrosa, Andrea Dovizioso a nově Casey Stoner. A dále, že Marco Simoncelli pojede čtvrtý tovární motocykl HRC ve svém současném týmu Fausta Gresiniho. Zatímco po Motegi, resp. po Sepangu se jako nejpravděpodobnější varianta jevilo složení Pedrosa - Dovizioso u Repsolu, Stoner ve vlastním týmu, tak nyní je po Phillip Islandu situace dle MotoMatters.com následující:


Ačkoliv petrolejářský gigant Repsol doposud nepodepsal sponzorskou smlouvu na další období, tak se dle španělských pramenů chystá zvýšení rozpočtu od Repsolu z 10 na 15 milionů Euro, což by znamenalo pokrytí továrního týmu HRC se třemi jezdci, tedy modelu např. z roku 1999, kdy jezdili v jedné stáji Doohan, Crivillé a Okada.

Tovární stáj Repsol Honda by ale byla rozčleněna dle modelu týmu Fiat Yamaha v letošním roce, tedy na tři subjekty.


Zatímco Hiro Aoyama určitě zůstane v MotoGP a to s největší pravděpodobností u Fausta Gresiniho, tak Lucio Cecchinello jako majitel týmu LCR Honda se už těší na příchod mistra světa Toniho Eliase, kterého mu Dorna vlastně přinesla na "zlatém podnose", neboť jeho financování z velké části sama zaštítí. Ve španělské Manrese, kde Toni Elias v minulých dnech slavil svůj titul mistra světa, potvrdil vloni 7. jezdec šampionátu MotoGP: "V příštím roce budu startovat opět v královské kubatuře MotoGP, nemohu sice ještě říci kde , ale budu mít k dispozici výborný motocykl a ve skvělém týmu".


A Francouz Randy de Puinet tak, pokud se chce udržet v MotoGP, musí vzít za vděk Pramacem, otázkou ale je, zda na motocyklu Honda či na Ducati!? Rozhodnutí by mělo padnout v nejbližším časovém období, u HRC se totiž chystá výměna křesel v závodním oddělení a dle našich informací není počet 7 motocyklů Honda na rok 2011 vůbec nereálný...

K této nečekané situaci jistě přispělo i dlouhé váhání francouzského pilota, který stále koketoval se Suzuki, až se pro Cecchinella vynořila šance s Eliasem.

"Na 99% je jisté, že Elias pojede v roce 2011 u Cecchinella", řekl pro Sportbikes.fr manažér De Puineta, Eric Mahe. Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist