Tři mušketýři byli také čtyři

V brněnském Technickém muzeu byla oficiálně zahájena letošní "bwin Grand Prix České republiky" tiskovou konferencí s českými jezdci Karlem Abrahamem (MotoGP), Jakubem Kornfeilem (Moto3), Mirou Popovem (Moto3) a Karlem Hanikou (Red Bull Rookies).

Tři mušketýři byli také čtyři
V královské kubatuře nás bude zastupovat domácí LOKALMATADOR Karel "Abaja" Abraham. Ten pojede v týmu Cardion AB Motoracing s motocyklem Ducati Desmosedici "Zerro", ačkoliv je volný tovární motocykl po zraněném Nickym Haydenovi a při domácí GP by na něho měl náš pilot celkem logicky nárok. Ten ale Abaja k dispozici bohužel mít nebude, neboť existuje strach, že by mohl být třeba rychlejší než ....(ať si každý doplní sám) a pojede tedy s bikem, na který nejsou v současné době vůbec žádné náhradní díly, neboť je to motocykl vývojový a od minulého listopadu se na něm nic nezměnilo...Škoda mluvit, ale je to fakt! V Moto3 pojedou dva jezdci, za tým Redox-Ongetta-Centro Seta Jakub Kornfeil a ve stáji Mahindra Racing dodatečně Miroslav Popov. V Red Bull Rookies Cupu pak brněnský jezdec Karel Hanika.
A co kromě jiného zaznělo dnes dopoledne v Brně?

"Ještě jsem se pořádně nevyrovnal s časovým posunem (Jet lag), takže jsem spal z pondělí na úterý jen 3 hodiny, na dnešek už 8 hodin, nyní se to už lepší, ale příjemné to rozhodně není. Je to ostatně pro všechny stejné, takže obava, že by někdo usnul na startovním roštu určitě neexistuje", řekl mj. Abaja.
"S motocyklem Moto3 bude Brno určitě jednodušší, protože to je motorová trať. Chtěl bych vylepšit své poslední umístění v Top-8 a třeba zlepšit i své nejlepší umístění z Brna, kdy jsem skončil v roce 2010 pátý. Chtělo by to dobře odstartovat, tedy zajet kvalifikaci do druhé řady a pak je určitě možné i podium. Máme to rozhodně dobře nastartované, ztráta 11 sekund na prvního v Americe není vůbec propastná.", je na Brno optimistický Jakub Kornfeil.
"Z Moto3 nejsem moc nadšený, přece jen mám raději klasické dvoutakty. Navíc mám najeto jen asi 320 km na Moto3 a předtím jsem neseděl 7 měsíců na závodní motorce. Není také ani jednoduché přesedat z dvoutaktu na čtyřtakt, ale musím se s tím poprat. Chci se do závodu hlavně kvalifikovat. Ale už se moc těším, že zas budu závodit v mistrovství světa",
byl s návratem do paddocku Grand Prix velmi spokojený student průmyslovky z Nového Města nad Metují Miroslav Popov, který tak absolvuje v Brně svou světovou premiéru v této kubatuře.
"V naší hodně vyrovnané kubatuře mně jistě může pomoci znalost tratě. Brno znám ze všech okruhů opravdu nejlépe a zatímco na ostatních letošních okruzích, kde jsem závodil v Red Bull Rookies, jsem jel poprvé, tak na Masarykově okruhu mám za sebou už asi 4 závody, takže domácí znalost okruhu a fanoušci budou určitě faktory, které mně mohou pomoci", ví před Brnem Karel Hanika, jenž už letos čtyřikrát stál na stupních vítězů jako třetí a rozhodně by se nezlobil, kdyby se mu podařilo během dvou brněnských závodů postavit na ten stupeň nejvyšší.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.50
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist