Tři giganti posledních let

Valentino Rossi, Jorge Lorenzo a Casey Stoner ovlivnili nejvíce závody MotoGP v posledních létech. A zde je jejich statistika a vzájemné porovnání těchto hvězd královské kubatury.

Od sezony 2000 je Valentino Rossi (I/33) stálou součástí královské kubatury na dvou kolech, teprve v roce 2006 přišel Casey Stoner (AUS/27). Od roku 2008 pak míchá kartami v MotoGP i Jorge Lorenzo (E/25). Se sedmi získanými tituly mistra světa MotoGP jsou výkony Valentina Rossiho bez jakýchkoliv pochybností, ovšem se Stonerem a s Lorenzem se objevili pro Itala více než silní soupeři, jaké do té doby ve své skvělé kariéře nepotkal.

Výsledek:
Od příchodu obou dvou výjimečných pilotů byla dosavadní dominance Itala částečně přerušena. V době, kdy se na trati začali potkávat všichni tři, tak také získali každý z nich po 2 titulech mistra světa. Jeden jediný ale vyhrál na dvou různých značkách motocyklu - Casey Stoner (Ducati a Honda).

V tabulce počtu vítězství, podiových umístění a Pole-Position se ale objevilá různá pořadí. Zatímco Casey Stoner vyhrál nejvíce závodů a vyjel si také největší počet Pole-Position, tak nejvíce počtu podiových umístění má na svém kontě Jorge Lorenzo.

Co se ale týká popularity a závodnického charizma tak je Valentino Rossi pro své kolegy i nadále nedostižný.