Třetí kvalifikace-třetí "First Row"

Tom odstartuje potřetí za sebou z první řady, když byl dnes čtvrtý v kvalifikaci na Grand Prix Číny.

Třetí kvalifikace-třetí "First Row"
Také ve třetím závodu MS se našemu pilotovi podařilo probojovat do první řady a do zítřejšího závodu odstartuje ze 4. místa. Ve velmi vlhkém počasí, které provází GP v Číně, si piloti vyzkoušeli v obou kvalifikačních dnech jak mokré, tak i suché podmínky na okruhu, jenž je značně technicky náročný.
Thomas podával velmi dobré výkony jak na mokru – 7. místo ve včerejší kvalifikaci, tak na suchu – 4. místo dnes. Dnešní kvalifikaci začal Tom velmi zostra a zajel nejrychlejší 2. a 3. kolo, ve kterém se mu podařilo dosáhnout času 2’14,553. Ve čtvrtém kole ho o prozatímní „pole position“ připravil Talmacsi. Další Thomasovo zlepšení přišlo v 7. kole, kdy zajel svůj nejlepší čas 2’14,341. Po svém 9. kole zajel Tom do boxů na výměnu pneumatik a vyjel zpět na trať cca 3 minuty před koncem kvalifikace. V posledním kole chtěl ještě svůj čas vylepšit, ale bohužel jej zpomalili piloti jedoucí před ním. Ve svých posledních kolech výrazně zrychlili Kallio a Simoncelli a dostali se v pořadí před Toma. První startovní řada tak bude mít tuto podobu: 1. Kallio, 2. Simoncelli, 3. Talmacsi, 4. Lüthi.
Thomas Lüthi:
„Se 4. místem jsem spokojený, přestože jsem cítil, že mohu být rychlejší. Opět se mi dařilo zajíždět vyrovnané rychlé časy, což je pro zítřejší závod důležité.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist