Tovární Yamahy zatím ztrácí sekundu

Přípravu na Velkou cenu Malajsie dnes zahájili dvěma volnými tréninky na okruhu Sepang International jezdci a týmy královské kubatury. Valentino Rossi má na dráze v Malajsii velmi dobrou bilanci v počtu vítězství, nicméně po pátečních trénincích je v kombinaci časů čtvrtý. Jorge Lorenzovi patří pátý čas.

Tovární Yamahy zatím ztrácí sekundu
V prvním tréninku zajel Valentino Rossi pátý nejrychlejší čas 2'02,039 sekundy, což se mu odpoledne podařilo zlepšit na hodnotu 2'01,538 sekundy a na třetí místo mu chybělo 0,115 sekundy. Ve srovnání s nejrychlejším časem Daniho Pedrosy ale ztrácí jezdec tovární Yamahy necelou sekundu.

„Pro mě osobně, zejména co se týče dopoledne, to byl hodně dobrý trénink, protože jsme si o dost zlepšili nastavení motorky,“ uvedl k pátečním jízdám Valentino Rossi. „Zlepšili jsme se na nové pneumatice a se starou dokážu udržet správné tempo, takže se teď na motorce cítím lépe. Je to ještě třeba zlepšit, ale dnes odpoledne to bylo dobré.“
„Vypadá to, že naši soupeři jsou o něco rychlejší, ale budu se snažit na maximum, protože v posledních závodech Jorge pokaždé bojoval vpředu. Bude to těžké, ale je třeba se plně soustředit na motorku. Nejsme tak daleko, ale je tam určitá ztráta, kterou je třeba vymazat,“
dodal závěrem Valentino Rossi.

Španěl Jorge Lorenzo to neměl v pátek jednoduché, protože měli problémy najít optimální nastavení pro malajský okruh a jeho výsledné časy byly ovlivněny ztrátou přilnavosti v zatáčkách. Dopoledne zajel Lorenzo třetí nejrychlejší čas 2'01,623 sekundy, ale jako jeden z mála se odpoledne nedokázal zlepšit a v kombinaci časů skončil 0,085 sekundy za Rossim.
„Snažíme se přijít na to, k čemu dnes došlo, protože jsem postrádal jistotu ve středu zatáček a také při akceleraci. Docházelo k prokluzu kola a motorka byla celkově dost agresivní, takže musíme zjistit, co bude třeba do zítřka změnit, abychom získali s motocyklem znovu ten správný cit,“ uvedl Jorge Lorenzo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist