Tovární jezdci Hondy si na domácí půdě věří

Čtrnáctý podnik sezony mistrovství světa silničních motocyklů je letos zároveň třetím závodním víkendem sezony na půdě Španělska. To je ideální situace pro oba španělské jezdce továrních prototypů RC213V Daniho Pedrosu a Marca Márqueze.

Tovární jezdci Hondy si na domácí půdě věří
V Aragonii vyhrál Marc Márquez závod třídy Moto2 v roce 2011, loni to bylo druhé místo a v letošním premiérovém ročníku jezdce MotoGP je už předem jasné, že to bude v jeho podání znovu bitva o přední příčky. Poslední dva závody sice vyhrál Jorge Lorenzo, ale Márquez byl pokaždé druhý a v průběžném hodnocení má náskok třiceti čtyř bodů.
„Je fajn, že budeme znovu závodit na domácí půdě a před svými fanoušky!“ uvedl Marc Márquez. „Je to jedna z mých oblíbených tratí. Její úvodní a finální část je dost technická a v zatáčkách tam musíte být silní. V posledních dvou letech jsme tam zaznamenali dobré výsledky, takže doufám, že v tom budeme pokračovat. Letos jsme tam byli testovat, takže už nějaká data máme. Po závodu v Misanu jsme v pondělí vyzkoušeli několik nových věcí a získali pár pozitivních nastavení, takže se už těším až je o víkendu v Aragonii vyzkoušíme!“

V den závodu GP Aragonie slaví Dani Pedrosa osmadvacáté narozeniny, takže jaký jiný dárek by si přál než vítězství v závodě královské kubatury. Předpoklady k tomu rozhodně má - v letech 2010 a 2011 byl v Aragonii pokaždé druhý a první vítězství si na MotorLand Aragónu připsal loni.
„Na okruhu v Aragonii se mi vždy dařilo a těším se až budeme znovu závodit před domácím publikem, jehož podpora je pokaždé ohromná a dává mi velkou sílu,“ uvedl Dani Pedrosa. „Po Misanu jsme měli jednodenní test a tam přišli na pár věcí, které nám doufám na MotorLandu pomůžou a to zejména v případě výjezdu ze zatáček.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist