Tovární Hondy pro Reddinga s Crutchlowem

Dvojice britských závodníků Scott Redding a Cal Crutchlow budou v nadcházející sezoně závodit s motocykly Honda v tovární specifikaci. Poprvé vyzkouší RC213V ve specifikaci 2015 až během prvního únorového testu v Sepangu, kde budou mít podobné stroje, jako dvojice jezdců tovární stáje Hondy Marc Márquez a Dani Pedrosa.

Tovární Hondy pro Reddinga s Crutchlowem
Brit Cal Crutchlow po roce u Ducati nastupuje do nové sezony v pozici jezdce týmu CWM-LCR Honda, kde bude sedlat tovární prototyp RC213V. Identický stroj má k dispozici také Scott Redding, který letos závodil s produkční Hondou RCV1000R a tovární stroj získal přestupem k belgickému týmu Estrella Galicia Marc VDS, jehož v roce 2015 čeká premiéra v prostředí MotoGP.
V roce 2014 závodili jezdci tovární stáje Hondy na dvou různých rámech prototypu RC213V, když Marc Márquez zvolil nový, který víc vyhovoval jeho agresivnímu stylu jízdy. Pro dvojici britských závodníků Scotta Reddinga a Cala Crutchlowa HRC připraví motocykly, které budou určitým kompromisem mezi specifikací prototypů 2014 Pedrosy a Márqueze.

To znamená, že oba jezdci budou mít v úvodu sezony 2015 motocykl, který po určité době dozná zlepšení v rámci specifických požadavků každého z jezdců. Šéf HRC Shuhei Nakamoto to v rozhovoru pro Motorcycle News vysvětlil slovy: „V této chvíli připravujeme pro Cala se Scottem motocykl někde mezi specifikací Marca a Daniho. To jen pro začátek sezony.“
„Aktualizace se budou odvíjet nejen od výsledků, ale především potřebujeme získat nějaký čas k tomu, abychom zjistili, co přesně Cal se Scottem vyžaduje. Potřebujeme k tomu minimálně tři závody a to je také důvod, proč jim pro začátek dáme jinou specifikaci. Motor ale bude stejný jaký má Marc s Danim. Jedná se tu o podvozek, kde potřebujeme zapracovat na určitém kompromisu, protože s Marcovou specifikací může jezdit jen on.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist