Toni Elías nepojede Grand Prix Itálie!

Španělský jezdec Toni Elías z důvodu svého zranění při pondělním testování na okruhu Le Mans neabsolvuje minimálně následující Grand Prix Itálie, která se jede první červnový víkend v Mugellu.

Toni Elías nepojede Grand Prix Itálie!
V kongresovém sále Institutu Universitari Dexeus v Barceloně, kde byl včera operován španělský jezdec Toni Elíse, který havaroval při pondělních testech MotoGP na okruhu Le Mans, proběhla dnes ve 13:00 speciální tisková konference, na které pan Dr. Xavier Mir informoval přítomné novináře o zdravotním stavu mladého jezdce.
"Během operace jsme Tonimu implantovali na zpevnění jeho zlomeného zápěstí titanovou desku se šroubem," řekl Dr. Mir, který také upřesnil zlomeninu kotníku a zápěstí. "Normální člověk se po takovémto zranění léčí asi osm týdnů, uvážím li Toniho neuvěřitelnou schopnost regenerace, nevyloučil bych jeho návrat při Grand Prix Catalunye."
Samotný jezdec na tiskové konferenci vysvětlil jak k havárii a následnému zranění došlo. "Zůstali jsme v Le Mans další den kvůli testování," řekl Toni Elías, který si po pádu pouhých pět minut před koncem testování nyní na motocyklu Yamaha YZR M1 dlouho nezajezdí. "Až do havárie šlo vše dobře, překonal jsem 1:34, tedy jel jsem o sekundu rychleji než v závodě a pouze tři desetiny za časem Valentina. Byla to smůla, ale v každém případě jsem v dobré náladě a těším se na návrat na motocykl. Rád bych poděkoval týmu za jejich podporu, také bych chtěl poděkovat sponzorům a zvláště panu Dr. Xavierovi Mirovi."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist