Tom ukázal svoji sílu

Grand Prix Portugalska - Tom dnes ukázal svoji sílu a obsadil 3. místo.

Tom ukázal svoji sílu
Výborný Thomasův start a časté výměny pozic s piloty KTM - Kalliem a Talmacsim - charakterizovaly úvod GP Portugalska ve třídě 125. Pak ovšem Talmacsi z 1. místa padá, Kallio se mu vyhne a Tom, přestože se mu snaží vyhnout, do něj naštěstí již v malé rychlosti naráží a ocitá se mimo trať. Mezitím se kolem Toma mihne 9 pilotů a odsunou ho z 3. na 11. místo.
Během 6 kol je Tom už zase třetí, když předvádí úžasnou stíhací jízdu a „lehce“ předjíždí jednoho soupeře za druhým. První dva piloti Kallio a Faubel ovšem také zrychlují a rozestup mezi nimi a Thomasem zůstává konstantní. V této fázi závodu Thomas velmi realisticky odhaduje svoje šance a nepouští se do pronásledování vedoucí dvojice, jelikož by to znamenalo jízdu na hranici možností a riziko chyby. Soustřeďuje se na udržení 3. místa, o nějž je chce připravit na 4. pozici jedoucí Lai. V závěrečných kolech se Thomasovi podaří od Laie odpoutat, přesto Lai jeho náskok v posledním kole stahuje a zaútočí na cílové rovince. Tom svoji pozici udrží a získá tak druhé pódium v kariéře.
Thomas Lüthi:
„Jsem velmi šťastný a spokojený s dosaženým 3. místem, které pro mě bylo vzhledem k vývoji závodu maximem. Bohužel mě zdržel Talmacsiho pád, po kterém jsem ztratil 4 vteřiny a musel jsem předjíždět několik soupeřů, abych se dostal zpět na špici. Snažil jsem se Talmacsimu vyhnout, ale bohužel jsem do něj narazil. Doufám, že se Gaborovi nic nestalo.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist