Tom skvělý v kvalifikaci

Grand Prix Portugalska - Tom opět skvělý v kvalifikaci: 2. místo!

Po včerejším vyhraném volném tréninku a solidní kvalifikaci (6. místo) se dnes Thomas pustil sebevědomě do zlepšování svého času. V ranním tréninku byl 2. a v kvalifikaci toto místo zopakoval, když prohrál souboj o svou první „pole position“ s Kalliem jen o 0,1 sekundy. Oproti včerejšku se Thomas zlepšil o více než 1,5 vteřiny. Důležité je také, že neměl pouze 1 rychlé kolo, ale jezdil velmi vyrovnané rychlé časy.
Na Thomasově dnešním zlepšení se také podílely změny na motocyklu, které tým oproti včerejšku provedl. Do ranního tréninku byly provedeny změny v zadním pérování – na měkčí. Toto se projevilo pozitivně ve zlepšení času, přesto byla KTM Kallia rychlejší o téměř 1 vteřinu. Tým na to reagoval ostřejším nastavením motoru do odpolední kvalifikace a Tom tuto změnu využil k dalšímu podstatnému zrychlení a ataku vedoucí pozice Kallia, nakonec neúspěšnému. Jak vítězný Fin, tak Tom, zajeli časy, které byly rychlejší než dosavadní rekord okruhu třídy 125.
Thomas Lüthi:
„Dnes bylo mým cílem zlepšit včerejší časy i prozatímní startovní pozici. Již ráno se mi podařilo ukrojit 7 desetin a odpoledne jsem se pak soustředil na závěr kvalifikace, kdy se mi podařilo zajet dvě velmi rychlá kola za sebou na úrovni 1’45,4. Také v mém posledním kole jsem byl velmi rychlý, dokonce jsem zajel vůbec svůj nejrychlejší první mezičas, pak mi ale podklouzlo zadní kolo v jedné ze zatáček, a tak jsem toto kolo jen pomalu dojel.“