Tom se rozloučil 10. místem s třídou 125

Tom Lϋthi obsadil ve svém posledním závodu před přestupem do třídy 250 po problémech s výkonem motoru 10. místo. Sandro Cortese se po výborné kvalifikaci v závodu propadl kvůli problémům s řazením na 18. pozici.

V celém závodním víkendu jsme se potýkali s problémy v motorech na obou Hondách. Přesto si Sandro dokázal vyjet své kvalifikační maximum v sezóně, když obsadil 9. pozici. Tom odstartoval do závodu ze 13. místa. Měl velmi dobrý start a po úvodních zatáčkách se posunul do první desítky. Pak se však postupně propadal na konec pětičlenné skupiny bojující o celkové sedmé místo. V posledním kole se mu ještě podařilo předjet Terola a svůj poslední závod ve třídě 125 dokončit na 10. místě. V celkovém pořadí letošního MS obsadil Tom se ziskem 113 bodů 8. místo, jako 2. nejlepší pilot na Hondě za 7. Talmacsim, pilotujícím stejný stroj.
Tom Lϋthi: „Letošní sezóna byla pro mě i tým velmi těžká. Provázela mě zranění, Aprilia měla velmi rychlé motocykly. Bylo to ale i prospěšné, naučili jsme se hledat i nejmenší rezervy. Teď je vše pryč a já už se těším na tovární Aprilii 250. Je to pro mě nová výzva a pokusím se ji společně se svým týmem naplnit.“
Již tuto středu a čtvrtek bude na okruhu ve Valencii Tom testovat Aprilii 250.
Sandro Cortese neměl do dnešního závodu příliš dobrý start a o několik pozic si pohoršil. Pak se kvůli problémům s řazením propadal a závod dokončil jako 18. V celkovém pořadí obsadil se ziskem 23 bodů 17. místo. V průběhu sezóny, po několika umístěních těsně za bodovanou patnáctkou, začal Sandro pravidelně sbírat body a stále více ukazovat svůj jezdecký potenciál. Věříme, že v příštím roce na nové Aprilii bude trvale patřit k nejlepším 10 pilotům třídy 125.
Děkujeme všem našim partnerům za podporu a příznivcům, že nám drželi palce a věříme v jejich podporu v příští, snad úspěšnější sezóně!