Tom prohrál souboj s počasím

Tom Lüthi se v deštivém závodu potýkal s přilnavostí předního kola. Nakonec souboj s počasím i technikou prohrál a v 11. kole z průběžné 6. pozice upadl a závod nedokončil. Sandro měl na svém motocyklu problémy s motorem a závod dokončil na 12. místě.

Tom prohrál souboj s počasím
Tom před 10 dny absolvoval úspěšnou operaci šlach na obou pažích, jejichž bolest ho zužovala v Mugellu i v Barceloně. Do tréninků na kluzkém okruhu v Doningtonu však podle svých slov nastupoval zdravotně naprosto v pořádku a bez bolestí. Bohužel Donigton pro něj znamenal nejvíce pádů po jeho přechodu do třídy 250, celkem 3. Nejprve Tom havaroval v závěru páteční kvalifikace, těžký pád jej potkal v sobotním volném tréninku, kdy po highsideru dopadl na hlavu. Sobotní kvalifikaci pak absolvoval s bolestmi, přesto zaostal jen 0,9 sekundy za jejím vítězem. Při vyrovnanosti časů to však znamenalo až 9. startovní pozici.
Do závodu Tom neměl dobrý start a propadl se až na 12. místo. Dokázal ale rychle postupovat vpřed a po vypadnutí Bautisty a Lorenza mu patřila 6. pozice, na konci skupiny bojující o 3. místo! V první polovině 11. kola ale v jedné z rychlých zatáček ztratilo přední kolo jeho motocyklu přilnavost a Tom upadl. Technický stav jeho motocyklu po pádu mu už bohužel, na rozdíl od některých soupeřů, neumožnil dále v závodu pokračovat. Je to velká škoda, protože např. Simon, který s ním jel ve skupině, později také upadl, ale ještě dojel na 7. místě, Kallio po havárii na 6. Dokonce v průběhu závodu vedoucí De Angelis dojel po pádu na 2. pozici! Závod nedokončili např. také Lorenzo, Bautista a Barbera. Prvenství patřilo po koncentrované a precizní jízdě Dovoziosovi, přestože i on měl v úvodu namále…
Tom Lϋthi:
„Nevyřešili jsme bohužel problémy v nastavení motocyklu, a tak jsem se od začátku závodu koncentroval především na to, abych zůstal na motocyklu. Závod by ale pro mě čím dál tím větší klouzačkou. Přední kolo stále klouzalo a musel jsem v rychlých zatáčkách motocykl zachytávat koleny, ale stejně jsem nakonec v rychlé zatáčce upadl. Je to škoda, ale i náš technický ředitel konstatoval, že problémy s podvozkem byly na cílové rovině viditelné pouhým okem.“
Sandro Cortese ve třídě 125 měl v závodu opět problémy s motorem a především proto se po startu nedokázal udržet v první skupině a závod dokončil s téměř půl minutovou ztrátou na vítěze Pasiniho. Ten se tak konečně dočkal, po neuvěřitelné šňůře technických problémů, zaslouženého prvenství, které mu snad přejí všichni. Sandro se po startu snažil udržet první skupiny, postupně však jeho ztráta na ní narůstala. V jeden okamžik se náš pilot octl na 10. místě, když hromadně havarovali Corsi, Rabat a Krummenacher. Corsi svůj motocykl zvedl velmi rychle a ještě se mu spolu se Zanettim podařilo Sandra dojet a v závěru závodu i předstihnout.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist