Tom opět 4.! Sandro havaroval

2 závody s novým motocyklem, 2 x 4. místo. To je skvělá Tomova bilance na nové tovární Aprilii z posledních 2 závodů v nabité konkurenci třídy 250. Náš pilot se opět prosadil před budoucího jezdce MOTO GP De Angelise a tentokrát se mu podařilo překonat i Barberu.

Poslední třetina letošního MS zastihla Toma Lüthiho ve skvělé formě. Přestože ve velmi vyrovnané kvalifikaci obsadil až 10. místo a na své poměry neměl ani nejlepší start, dokázal po výborném výkonu předjet řadu silných soupeřů a získat další velmi cenné 4. místo. Po startu se Tomovi podařilo prosadit se na 8. pozici, záhy se však před něj postupně dostali S. Aoyama, Bautista a De Angelis a náš pilot klesl na 11. příčku. Pak však začal Tom zrychlovat a postupně se propracoval přes Aoyamu, Simona a Barberu na 6. místo. Na konci 22. kola se mu podařilo předjet i De Angelise a zbylá 4 kola již nikoho ze svých soupeřů před sebe nepustil a cílem projel jen se ztrátou 6 vteřin na 3. Lorenza. Závod vyhrál po senzačním výkonu Bautista, 2. místo obsadil Dovizioso.
V celkovém pořadí se Tom posunul s 98 body na 7. místo a v pořadí nováčků je 2.
Tom Lüthi:
„Nezačalo to tu pro mě dobře, když jsem v pátek upadl po kontaktu s čínským závodníkem a poranil si prst na levé ruce. Ani v sobotu jsem se dlouho nemohl dostat do optimálního tempa, především jsem byl pomalý v posledním úseku trati. Během závodu jsem si však více a více věřil a nakonec se mi povedlo po mnoha těžkých soubojích obsadit 4. místo, se kterým jsem velmi spokojen.
Sandro Cortese zažil rozporuplný závodní víkend. Zajel výborně sobotní kvalifikaci, která znamenala 5. startovní pozici do závodu! Bohužel se mu opět nepovedl start a klesl až na 14. místo. Další kola byla ve znamení jeho skvělé jízdy, kdy předjel řadu soupeřů a dotáhl se na vedoucí skupinu. V 10. kole se však před Sandrem srazili 2 soupeři a náš pilot ve snaze se jim vyhnout bohužel havaroval. Při pádu si bolestivě pohmoždil patu, naštěstí kontrola na klinice neprokázala žádné zlomeniny.