Tom 10. – problémy s přední pneumatikou

Dnešní deštivý závod třídy 250 na okruhu v Motegi rozhodl výběr předních pneumatik. Část továrních jezdců včetně Thomase a např. také Lorenza se rozhodla pro novinku Dunlopu, která se neukázala jako dobrá volba a tito závodníci tak výrazně ztráceli oproti první pětici, která zvolila starší model pneumatiky.

Tom 10. – problémy s přední pneumatikou
Všechny tréninky se jely ve velkém horku a na suché trati, dnes se však ochladilo o 15 stupňů a trať byla mokrá. Závodníci se tak museli adaptovat na rozdílné podmínky. K výběru nevhodné pneumatiky se v případě Toma přidal i fakt, že na novém modelu tovární Aprilie ještě na vodě nejel. V závodu se záhy rozdělilo pole továrních strojů na 2 poloviny – dle zvolených předních pneumatik. Tom jezdil v závěru té druhé, kde bojoval s Bautistou a Lorenzem. Bautista pak upadl a Lorenza se Tomovi podařilo udržet za sebou. Cílem tak náš pilot projel na 10. místě. Z první skupiny se nejlépe vypořádal se složitými podmínkami Kallio a dojel si pro své první vítězství ve třídě 250.
Sandro Cortese se nedokázal vypořádat se změnou podmínek. Už v ranním warm-upu havaroval a pád ho potkal také v úvodu závodu, když do něj najel na cílové rovince Iannone. Po něm náš pilot ještě nasedl na motocykl a absolvoval 2 kola, bohužel poškození motocyklu jej donutilo zajet do boxů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist