Thomase nebezpečně zbrzdil Kallio

Thomas Lüthi dnes bojoval o nejlepší pozice v úvodním tréninku i úvodní kvalifikaci.

Thomas přijel na brněnský okruh včera v poledne a až do večerních hodin byl doslova v jednom kole. Nejprve poskytl několik rozhovorů, pak následovala akce s dalšími předními piloty na místní střelnici, kde s nimi soutěžil ve střelbě na terč vzduchovou pistolí (Tom byl 4., soutěž vyhrál Kallio). Dále se Tom pozdravil s malými talenty motocyklového sportu, kteří jezdí v barvách týmu BLATA ELIT ISŠA Minibike Racing. Večer následovala další interview a poté autogramiáda na zahajovací VIP party pořádané Automotodromem Brno. Zde se Tom také seznámil s Miss ČR 2004 Janou Doleželovou, která s ním bude na startu nedělního závodu.
Dnes ráno Tom již nastoupil plně koncentrován do prvního volného tréninku. V něm nás postihly drobné mechanické problémy, a tak Tom musel měnit zhruba v polovině tréninku motocykl. Nakonec Tom časem 2’11,874 obsadil 5. místo.
V odpolední kvalifikaci Tom po většinu času vedl, ale v závěru byl postupně překonán Kalliem, Talmacsim a Pasinim. Kallio a Talmacsi dosáhli svých nejlepších časů při pronásledování Thomase, a tak se v posledních dvou kolech utvořila skupina tří v současné době vedoucích závodníků MS a Němce Corteseho, který využil situace a nakonec v závětří zajel 4. nejlepší čas. V posledním kole nejprve doposud vedoucího Thomase předjel Talmacsi, a pak i Kallio. Thomas vzápětí oplatil předjetí Talmacsimu a protože chtěl zlepšit svůj čas, tak chystal útok i na Kallia. Ve výjezdu ze zatáčku do cílové rovinky pak Kallio nebezpečně vyjel ze své stopy a udělal vlnu směrem k Thomasovi. Došlo k lehkému kontaktu, který našeho pilota zbrzdil. Thomasovi se tak jako nejrychlejší počítalo jeho předposlední kolo 2’09,629, kterým obsadil 5. místo.
Thomas Lüthi:
„Velmi se zlobím na Kallia, jeho manévr byl nebezpečný a mohl způsobit vzájemnou kolizi. K té naštěstí nedošlo, ale zbrzdil mi mé nejrychlejší kolo. Jinak jsem s 5. místem spokojen, ale zítra se pokusím zaútočit na první řadu.“