Thomas Lüthi na čele světového šampionátu

2. místo v závodu znamená 1. příčku v celkovém pořadí MS 125 před domácí GP v Brně.

Thomas Lüthi na čele světového šampionátu
Všichni jsme si moc přáli, nastoupit v domácí GP v Brně, která je dalším závodem v pořadí seriálu MS, z vedoucí pozice průběžného pořadí. Naše přání se splnilo díky skvělému výkonu našeho pilota – Thomase Lüthiho. V závodu, který byl kvůli pádu Poggialiho ukončen 6. kol před cílem, se Tom nacházel v okamžiku přerušení na 2. místě za vedoucím Kalliem. Jelikož již bylo absolvováno více než 75 % závodu, platilo toto pořadí jako celkové.
Tom měl do závodu skvělý start a do první zatáčky najížděl na prvním místě. Pak jej na chvíli předjel Lai, ale Tom mu to vzápětí oplatil a dlouhou dobu vedl celé startovní pole jezdců. V dalším průběhu závodu se v čele utvořila šestičlenná skupina: Lüthi, Kallio, Talmacsi, Simoncelli, Simon a Pešek. Na prvním místě se v ní usadil Kallio, stíhán naším pilotem. Za nimi se pořadí dalších závodníků často přelévalo. Kallio Thomasovi vždy v první části okruhu trochu poodjel, v druhé části Tom vždy ztrátu stáhl. Bylo vidět, že Tom má na to, aby Kallia předjel, ale zřejmě si chystal útok na pozdější dobu. 6 kol před cílem však upadl z 10. místa Poggiali a jeho motocykl zůstal ležet uprostřed trati, což bylo pro ostatní závodníky velmi nebezpečné, a tak traťový komisař závod přerušil. Vzhledem k tomu, že již bylo ujeto více než 75 %, znamenalo to také konec závodu.
V celkovém pořadí MS nyní vede Thomas se 119 body a tříbodovým náskokem před Finem Kalliem.
Thomas Lüthi:
„V dnešním závodu jsem si věřil, dařilo se mi v kvalifikaci a cítil jsem se velmi jistě. Určitě jsem chtěl v závěru závodu zaútočit na Kallia a cítil jsem, že mohu závod vyhrát. Pak ale přišlo předčasné ukončení, což pro mě znamenalo 2. místo, které mě posunulo do čela celkového pořadí. Jsem velmi šťastný, že se jako vedoucí závodník představím na domácí trati mého týmu v Brně a udělám vše proto, abych tam dosáhl dalšího úspěchu.“
Nyní nastává čtyřtýdenní pauza a seriál MS pokračuje poslední srpnový víkend závodem v Brně, na který zveme všechny naše české fanoušky. Celý tým se bude maximálně snažit, aby předvedl domácím příznivcům hodnotný výkon a krásný sportovní zážitek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist